Nez: Doktor değil NLP terapistiyim

Önceki gün Cihangir'de görüntülenen 42 yaşındaki şarkıcı Nez, muhabirlerle ayaküstü sohbet etti. Nez, NLP (Nörolinguistik Programlama) terapisti olarak sertifika aldığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 08.06.2021 09:07
Değiştirme Tarihi: 08.06.2021 09:08
Nez: Doktor değil NLP terapistiyim

Cihangir'de objektiflere yansıyan Nez, gazetecilere NLP terapistliğinden bahsetti. Nez, "Kişilerin amaçlarına ulaşmalarını için nörolojik programlarını keşfetmelerini ve bunu kullanmalarını sağlamayı amaçlayan, bir psikolojik terapi anlayışı" olarak tanımlanan NLP terapisti olarak hizmet vermeye başladığını açıkladı.

Şarkıcı, "NLP terapistiyim, sertifikamı Londra'dan aldım. Bu dönemde bunları yapmak insanlara şifa. Aslında müziği bırakmadık ama bırakmak durumunda kaldık, müzisyenler iki ya da üçüncü işlerini yapıyorlar..."

"Bunun için 15 yıl eğitimi aldım, profesyonel olarak yapıyorum, beş saatlik kursa gitmedim. Kaç yıldır üzerine çalışıyorum ve diplomamı aldım. Müziği mesleğimi asla bırakmak istemem ikisini bir arada götürmeyi tercih ederim" şeklinde konuştu.

Nez ayrıca şu dönemde çalışamayan sanatçı dostlarına ücretsiz hizmet vereceğini de sözlerine ekleyip şöyle devam etti: "Kedi köpek fobisi, panik atak, sigarayı bırakmak isteyen, kilo vermek isteyen bir sürü insan var. Sanatla ilgilenen sanatçı dostlarıma bedava yapıyorum, para talep etmiyorum. Arayanlar oldu elimden geleni yapmaya çalışacağım. Doktor değil ama terapistim."

Haber ile ilgili metin girin!.(Milliyet)