Nejat İşler Cumhurbaşkanı'nın yeğeni mi? Nejat İşler, Cumhurbaşkanımız ile akraba mı ilk kez açıkladı

Nejat İşler Cumhurbaşkanı'nın yeğeni mi? Nejat İşler, Cumhurbaşkanımız ile akraba mı ilk kez açıkladı
Yayınlanma Tarihi: 12.11.2019 09:49 | Değiştirme Tarihi: 12.11.2019 12:13

Yıllardır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeni olduğu iddia edilen ünlü oyuncu Nejat İşler ilk kez bu konu hakkında konuştu.

Ünlü oyuncu Nejat İşler, Ekşi Sözlük yazarlarının sorularını yanıtladı. İşler'e en çok yöneltilen sorulardan biri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğna ile akrabalık bağının olup olmadığıydı. Yıllardır Erdoğan'ın yeğeni olduğu iddia edilen İşler bu konu hakkında ilk kez konuştu. 

"GERÇEK YEĞENİ BENİM ARKADAŞIM"

Erdoğan ile bir akrabalığının olmadığını söyleyen İşler şu ifadeleri kullandı: Bir akrabalığım yok. Ama enteresan, gerçek yeğeni benim mahalleden arkadaşım, Ali. Bu bir şehir efsanesi.

Haber ile ilgili metin girin!.

NEJAT İŞLER KİMDİR?

28 Şubat 1972 yılında İstanbul'un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı.Nejat'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa'dan t-shirt alıp Teşvikiye'de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.

İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler, askerlik için bölümü okumaktan vazgeçti.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim'de dolaştığı (27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü) birgün, bir tiyatro sahnesinde bedava gösterimde olan “Danton'un Ölümü” adlı eseri seyretti. “Ben niye bu işi yapmıyorum?” diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir'de konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul'a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte “Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu”nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikâyeler yazmaya başladı. “Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum.” dediği, “Tuhaf Şehir Hikayeleri”, “Biz Zavallı Erkekler” ve “Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim” adlı üç kitap yazdı.

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.