Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Necati Şaşmaz'dan geçmiş olsun ziyareti

Necati Şaşmaz'dan geçmiş olsun ziyareti

Oyuncu Necati Şaşmaz, TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

20.07.2016 16:41

TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu'yu makamında ziyaret eden Necati Şaşmaz, darbe girişimi sırasında Meclisin bombalanması ve hasar görmesi nedeniyle geçmiş olsun  dileklerini iletti.

Salim Uslu, Şaşmaz ve beraberindekilere, atılan bombalar nedeniyle Meclis kampüsünde hasar gören bölümleri gezdirerek, 15 Temmuz gecesi yaşananları  anlattı.

Meclis bahçesinde saldırı nedeniyle devrilen ağaçların ve açılan çukurların bulunduğu bölümde yaşanan zarara işaret eden Uslu, "Ağaçseverlerin  hiçbiri bize geçmiş olsuna gelmedi. Nerede o ağaç sevenler, demokrasi bildirisi  imzalayanlar? Demokrasi bildirisi imzalamak kolay ama darbeye, muhtıraya karşı  direnmek, kurşunlara hedef olmak pahasına görev yapmak zor iş." ifadesini  kullandı.

Şaşmaz da Türkiye'nin demokrasisini seven bir ülke olduğunu ve bunu da  gösterdiğini bildirdi. Necati Şaşmaz, "Bu, bugüne kadar düşmanın bile yapamadığı  bir bombalama. Böyle bir şey nasıl olabilir? Milletimizin, insanımızın üzerine  bomba yağdırmak, inanılması güç. Allah bizleri korudu, inşallah da hep daim  korusun. Bizi koruyan bir diğer güç de birlikteliğimiz." diye konuştu.

Birlik ve beraberlik içinde duran bütün siyasi partilere teşekkür eden Şaşmaz, bu sürecin sağlam bir duruş ile atlatılabileceğine inandığını belirtti.

Şaşmaz, "Bugün, siyasi düşüncesi ne olursa olsun demokrasi ihlaline  karşı çıkmış insanların birlikte olduğu bir gün. Bugün bizim için çok değerli.  Yarınlarımız bugünlerle şekillenecek. Türk milleti şerefli bir millet. Ben de bu  milletin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil