Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Nazan Öncel 13 kilo verdi! İşte sırrı

Nazan Öncel 13 kilo verdi! İşte sırrı

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Nazan Öncel 6 ayda tam 13 kilo verdi.

16.01.2017 14:21

Muhteşem performansıyla önceki akşam Kartal Beyrut'ta sahne alan Nazan Öncel, verdiği kilolarda dikkat çekti.

Vegan diyeti yaparak 13 kilo veren Öncel, siyah mini şort tulum kıyafetiyle sahneye çıktı. Sanatçıyı görenler şaşkına döndü. Öncel, çok kısa bir zamanda verdiği kiloların sırrını dinleyicilerle paylaştı:

“6 ay gibi kısa bir zaman diliminde 13 kilo verdim. 2 beden küçüldüm. Nasıl zayıfladığımı merak edenlere “Vegan” diyeti yaptığımı söylemek isterim”

nazan öncel

Önümüzde ki günlerde “Madalyon” isimli şarkısına klip çekmeye hazırlan Nazan Öncel, klip için tasarladığı yeni imajının herkesi şaşırtacağını söyledi.

Vegan diyeti yıllar sonra Jennifer Lopez'le birlikte zayıflama diyetleri içinde tekrar ön plana geçti. Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyetin ne olduğunu ve neler yapılması gerektiğini açıkladı.

Vegan diyeti nedir?
Vegan diyeti ya da veganizm; “hayvan kökenli gıdaları ve hayvansal ürünlerin yenilmesini reddeden” bir diyet türü.

Vegan tanımı 1944 yılında Donald Watson tarafından ortaya atıldı. Veganizm, hayvanların gıda, eşya ya da giysi olarak günlük hayatta başka amaçlarla kullanımından ve maruz kaldıkları eziyetten uzak durmayı savunan bir felsefeyi benimsiyor. Hayvanların ya da hayvansal ürünlerin yenilmesine karşı çıkıyor.Veganlar, hayvansal gıdaların insan metabolizmasına uygun olmadığını, bitkisel gıdalarla beslenen insanların et ve et ürünlerini yiyenlerden daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğunu düşünüyor.

Vegan diyetinin Tip 2 diyabet, yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarının önlenmesinde yararlı olduğunu gösteren bilimsel yayınlar da kanıt olarak gösteriliyor. (Sözcü)

Yorumlar | 0
üye profil