Naşide Göktürk'e son veda!

Naşide Göktürk'e son veda!

Kanser tedavisi gördüğü Acıbadem Bodrum Hastesi'nde hayatını kaybeden ünlü sanatçı Naşide Göktürk, bugün gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Bir yılı aşkın süredir kanserle mücadele eden Naşide Göktürk, dün tedavi gördüğü Bodrum'daki hastanede hayatını kaybetti. 51 yaşındaki şair, söz yazarı, besteci ve yorumcu, Bitez Adliye Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla Bitez Mezarlığı'na defnedildi.

Göktürk'ün cenazesinde taziyeleri kabul eden ablası Nihan Aktaş, gözyaşlarına hakim olamayarak zaman zaman fenalaştı. 

Naşide Göktürk yaşamını yitirdi!

"BEN YIKADIM"
Cenaze törenine magazin dünyasından Niran Ünsal, Hande Yener, Erhan Yazıcıoğlu, Mansur Ark, Asrın ve Nejat Alp katıldı.

Niran Ünsal, yakın arkadaşı Naşide Göktürk'ü gasilhanede yıkadığını söyledi. Sanat dünyasının vefasızlığından yakınan ünlü şarkıcı, "Naşide'nin son arzusu albüm yapmaktı. Onu da yaptık, ama müzik piyasasında o kadar duyarsız insanlar var ki hiç destek vermediler. Gasilhanede yıkamasında dahi girdim, çok severdim. Naşide Göktürk gerçek bir sanatçıydı" ifadelerini kullandı.

Kalem kırık zaten şimdiden bay bay

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?
1 Nsan 1965 doğumlu Naşide Göktürk, çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada'da geçirdi. Lise yıllarında edebiyata meraklı olan Göktürk, bir süre muhasebecilik yaptıktan sonra Ankara'da kendi işini kurdu. 90'lı yılların başında çıkardığı 'Yüreğim Rehin' albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. Albümü ile aynı ismi taşıyan şarkısı, Göktürk'ü zirveye taşıdı. Naşide Göktürk, başarısı çıkardığı şiir kitaplarıyla da perçinledi.

AlbümleriYüreğim Rehin 1994Kan Kırmızısı 1997Kimsem Yok 2001Unutmak İstiyorum 2004

Şiir KitaplarıSesimi Ateşe VerdimSon ÇaylarYüreğim RehinMavi Mavi Sevdim SeniTül GibiPırlanta PeriSavrulurken Seni Buldum

Niran Ünsal: Hayat Naşide'yi kaybetti

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 31/08/2016 18:41:31

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin