Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mustafa Sandal: Kimse bizi bölemez

Mustafa Sandal: Kimse bizi bölemez

Mustafa Sandal, 15 Temmuz gecesini anlatarak İlk bir iki dakika olayı anlamaya çalıştım. Hain girişimi planlayanlar, Türk insanını iyi tanımamış. Halkımızın duruşu ve fedekarlığı dünyaya örnek oldu. dedi.

14.10.2016 11:22

Mustafa Sandal, 15 Temmuz gecesini anlatarak "İlk bir iki dakika olayı anlamaya çalıştım. Hain girişimi planlayanlar, Türk insanını iyi tanımamış. Halkımızın duruşu ve fedekarlığı dünyaya örnek oldu." dedi.

Akşam Gazetesi'den Tuğba Kalçık'ın sorularını yanıtlayan ünlü pop şarkıcısı ve söz yazarı Mustafa Sandal, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı.

"DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK"
- 15 Temmuz'da neredeydiniz? Sanatçı gözüyle o geceyi anlatır mısınız?
O gece ailemle birlikte evdeydim. Yurtdışından arkadaşlarımız arayınca olaydan haberdar olduk. Televizyonu açtım, ilk bir iki dakika içinde ne olduğunu anlamaya çalıştık. Bu olayın boyutunu idrak edince 'bu ne hainliktir' dedim. Bu hain girişimde bulunanlar, Türk insanını iyi tanımamış. Biz durum bu hale geldiği noktada, bambaşka kenetlenen, bambaşka bir duruş sergileyebilen bir milletiz. Bazı dış güçlerce hazırlanan çok uzunca bir planın geldiği son noktayı yaşadık. Ama bizi yeterince tanıyamamışlar. 15 Temmuz'da Türk insanın duruşu ve fedekarlığı tüm dünyaya örnek oldu.fedakarlığın kitabını yazdık."FEDAKARLIĞIN KİTABINI YAZMIŞ MİLLETİZ"
Bizi başkalarıyla karıştırmasınlar. Bu coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağır olabilir ama biz fedekarlığın kitabını yazmış bir milletiz. Bu hainler tarihimize iyi bakmamışlar, iyi etüt etmemişler. Biz millet olarak zor anlarda kenetlenen bir toplumuz. 15 Temmuz'da da millet olarak bunu gösterdik. "TÖKEZLEMEMİZİ İSTEYENLER VAR"
- İsviçre'de eğitim gördünüz. Yurtdışını yakından tanıyan birisiniz. Batı'nın 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türkiye'ye yönelik olumsuz yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bizim çok dostumuz yok ki. Biz çok önemli ve büyük bir ülkeyiz. Türkiye, dünya çapında çok ciddi potansiyeli olan bir ülke. Bundan dolayı da çok fazla dostumuz yok. Tökezlememizi bekleyen veya tökezlememiz için çaba sar fedenler var. Bu yüzden birbirimizi kucaklayan, sevgiyle yaklaşan bir ruh haline acilen bürünmemiz gerekiyor. Bizim tek kalkanımız budur. Bunu fark etmemiz gerekiyor.

- Bunu 15 Temmuz'da idrak ettik değil mi?
Evet. Biraz aklın varsa zaten tek kalkanımızın birlik ve beraberlik olduğunu fark etmiş olman lazım. Fark edemiyorsan da zaten bu topluma ait değilsindir.

- Dünyada ve bölgede yaşananları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bölge çok karışık, bu hale getirdiler, büyük oyunlar oynanıyor. Biz sadece öndeki senaryoyu görüyoruz ama bunun arkasında bilmediğimiz boyutlarda başka hikayeler dönüyor. Fotoğraflarda toz bulutu içinde yaralanmış, ölmüş çocuklar görüyoruz. Günün sonunda olan sevgiye oluyor. Bu sevgi hepimize ait ama birileri sürekli bu sevgiyi yıkmaya çalışıyor. Büyük fotoğrafı görmek gerekiyor.

"KİMSE BİZİ BÖLEMEZ"
- Yenikapı'da mitinginde neler hisettiniz?
Mitingde Türkiye bütün dünyaya mesaj verdi. O gün mesajı alması gerekenlere 'kim olursa olsun bizi bölemezsiniz' dedik. Güçleri ne kadar büyük olursa olsun, 2023'e doğru giderken ülkemizi parçalamaya çalışanlara 'Bunu başaramazsınız' mesajını verdik.

- 15 Temmuz'daki şehitlerimiz anısına beste yapmayı düşünüyor musunuz?
Tabii düşünüyorum. Hatta on gün önce aklımdan geçti, mırıldandım da. Zamanını ve yerini bilemem ama o beste çıkması gerektiği zaman çıkacaktır.

Yorumlar | 0
üye profil