Mustafa Ceceli’den tasavvuf musikisi konseri

Mustafa Ceceli’den tasavvuf musikisi konseri

Konya’nın Akşehir İlçesi'nde 24 Ağustos Onur Günü kutlamaları kapsamında Akşehir Belediyesi tarafından Mustafa Ceceli Tasavvuf Musikisi konseri düzenlendi.

Akşehir Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinliğe; Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hayati Arık, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, bazı kurum ve daire müdürleri ile binlerce kişi katıldı. Konser öncesi Akşehir Belediyesi Mobil İkram çeşmesi vasıtasıyla konsere gelenlere gül şerbeti ikram edildi. Şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasının ardından memleketimizin birliği ve beraberliği için dua edildi.

Ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, tasavvuf musikisi eserlerinden oluşan repertuarı ile Açıkhava Tiyatrosu'nu dolduran binlerce kişiye keyifli saatler yaşattı. Eserlerini zaman zaman hayranlarıyla beraber söyleyen sanatçı, kendisini izlemeye gelen bedensel engelli hayranları ile fotoğraf çektirdi.

Ceceli, konser esnasında yaptığı konuşmada, “Tahmin ediyorum 3 yıl önce sizlerin huzurundan bu sahnede şarkılar söylemiştik. Önemli ve anlamlı bir gün. Ülkemizde yaşanan gelişmeleri hepimiz yakından takip ediyoruz. Hepimiz güzel günlere iyi günlere uyanmak istiyoruz ama o kara senaryoyu coğrafyamızdan asırlardır yüzyıllardır bir türlü bırakmak istemeyenlere prim vermeyeceğiz. Elbette şunu unutmayalım İslam yücedir. İslam’ın terörle alakası yoktur. Terörist olanında İslam’la alakası yoktur, Müslüman değildir. Efendimiz kimseyi karşısına almamıştır, durduk yere gidip de kimsenin gırtlağını çöküp ‘Müslüman ol’ dememiştir. Dolayısıyla bizler dinimizi en iyi şekilde anlamaya ve anlatmaya mecburuz. Küçücük çocukları, masum, hiçbir günahı olmayan insanları, katledecek kadar vahşetin içinde olanların insanlıkla alakası yoktur. Bırakın İslamiyet’i insan bile değiller. Bizim gözümüzde zaten onlar cehennemin dibine boyluyorlar” şeklinde konuştu.

Konser boyunca ilahiler ve tasavvuf musikisi eserleri ile hayranlarını mest eden ünlü sanatçıya konser sonunda Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saati armağan edildi.

Başkan Akkaya, "İki yıldır Mustafa Ceceli kardeşimizi sizinle buluşturmak istedik ama kısmet bugüneymiş. Haziran 2014'te Kiraz Festivali'nde kendisini buraya davet etmiştik. Allah razı olsun kırmadı bizleri gelecekti, ama öyle bir rahmet oldu ki, Mevlam öyle güzel bir yağmur verdi ki, burada konser yapmak pek mümkün olmadı bizde onu erteledik. Nasreddin Hoca Şenlikleri öncesinde memleketimizde terör olayları oldu ve akabinde yine şehitlerimiz vardı. Şehitlerimizin ailelerine saygıyla binaen o konseri de erteledik, erteledik derken 24 Ağustos Onur Günü’müze erteledik ama maalesef hain terör örgütü yine durmadı. 15 Temmuz'da Aziz Türk Milleti, eğer ülkemizin bağımsızlığını söz konusu ise memleket meselesi, vatan söz konusuysa gerisi teferruat dedi. Muhalefeti ile sağcısıyla, solcusuyla, bütün vatandaşlarımız 7'den 70'e bir araya geldi. Onlara güzel bir ders verdi. Allah razı olsun bu milletimizden, şanlı askerimiz, şanlı polisimizle, halkımız bir oldu. Bütün ferasetli yöneticilerimizle başta liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la onlara unutamayacakları bir ders verdik. Bu son olaylar Elazığ olayları, Van olayları ve Gaziantep olayları, onların Allah’ın izniyle son çırpınışları. Bu millet böyle birlik ve beraberlikle, beraber olduğu müddetçe onlar amacına ulaşamayacaklardır. Onlar boşuna gayret edecekler, İnşallah onların üstesinden geleceğiz. Elazığ’da, Van’da kaybettiğimiz kardeşlerimize rahmet diliyorum, şehitlerimize rahmet diliyorum. Allah onların şefaatine bizlere nail eylesin. Ailelerine de başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 24/08/2016 18:04:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin