Müslüm Gürses'in çocukluğunu oynayan Şahin Kendirci kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Şahin Kendirci, Müslüm Gürses'in hayatını konu alan Müslüm adlı filmde merhum sanatçının çocukluğunu canlandırdı. Hem sesi hem de oyunculuğu ile adından çok söz ettiren Şahin Kendirci kimdir merak ediliyor. Peki, Şahin Kendirci kaç yaşında ve nerelidir? 

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2020 00:11
Değiştirme Tarihi: 22.01.2020 00:12

Şahin Kendirci, adını Yetenek Sizsiniz Türkiye ve O Ses Türkiye yarışmaları ile duyurdu. Genç yetenek, arabeskin efsane ismi Müslüm Gürses'in çocukluğunu başarılı ile canlandırdığı Müslüm filmi ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Peki, Şahin Kendirci kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte genç sanatçı hakkında merak edilenler...

ŞAHİN KENDİRCİ KİMDİR?

Aslen Şanlıurfalı olan Şahin Kendirci, 19 Nisan 2001 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. 5 kardeş olan Kendirci'nin bir de ikizi var. Kız kardeşinin de sesinin ağabeyi Şahin Kendirci kadar iyi olduğu geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir magazin programında ortaya çıkmıştı. Küçük yaşlardan beri müziğe ilgisi olan Kendirci ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katılmasının ardından popülerlik kazandı. Bu yarışmanın ardından 2014’de ‘O Ses Çocuklar’ yarışmasına da katılmış ve yarışmayı kazanarak adından uzun süre söz ettirmiştir.

Yarışmanın ardından Burak Aksak’ın yazıp yönettiği ‘Bana Masal Anlatma’ filminde ‘Tamirci Çırağı’ rolü ile sinema dünyasına adım atan Kendirci filmde Hande Doğandemir, Fatih Artman, Cengiz Bozkurt ve Sadi Celil Cengiz ile birlikte rol almıştır.

2018 Ekim tarihinde vizyona giren  ve başrollerinde Timuçin Esen ile Zerrin Tekindor'un rol aldığı Müslüm' film'de Müslüm Gürses'in gençliğini oynadı.