Murat Şevli: Tercih edilen olmak özellikle modada önceliktir

Murat Şevli ilk olarak 1995 yılında denim jean sektörüne giren ve sonrasında da 2015 yılı itibariyle Mario Morato markasını kuran Van doğumlu bir girişimci. 1973 doğumlu tasarımcının uzun yıllardır yaptığı ihracatlarla uluslararası düzeyde bir markaya dönüştüğünü söylemek mümkün. 

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2021 13:22
Değiştirme Tarihi: 13.05.2021 13:22
Murat Şevli: Tercih edilen olmak özellikle modada önceliktir

Standardın dışına çıkan tasarımlara imza atarak özel tasarım denim jean denince ilk akla gelen marka olmasından dolayı ''Standart herkesin bildiği bir kalıptır. Ancak standardın dışına çıkmadan sonrasını anlamak mümkün olmaz. Biz moda sektörüne hizmet eden, standardın ötesini insanlara sunan bir marka olmayı amaçladık. Yurtdışında da özel tasarım jeanlerin bu kadar tutulmasında bunun payı çok büyüktür. Şimdi sırada ülkemizde yani Türkiye'de de bu algıyı herkese aşılamak var.'' cümleleri kuruldu. 

''Tercih edilen olmak özellikle moda sektöründe önceliktir.''

Tasarımların ve her an güncel kalan modanın tercih edileni olmak son derece zor. Murat Şevli bu konuda ''Özel olarak ithalat ihracat için ne gibi bir kalite gereksinimi varsa ülkemiz için de onu sunmaya çalışıyoruz. Denim jean tasarım denilince normalin dışına çıkan kreasyonlar sunabilmemiz bundan kaynaklanıyor. Üretim kalitesi, yılların tecrübesi ve bu işi aşkla yapıyor olduğumuz gerçeği Mario Morato markasını her zaman ilk tercih haline getiriyor'' dedi.