Murat Ebinç kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Murat Ebinç hakkındaki bilgiler

Murat Ebinç, O Ses Türkiye yeni sezonunda merak edilen yarışmacılardan. Yeni bölümde Cem Yılmaz’a benzerliğiyle dikkat çeken yarışmacı, iki jüriyi döndürmeyi başardı. Günün başarılı performanslarından olan ve İlk turu geçen Murat Ebinç’e dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Murat Ebinç kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

Yayınlanma Tarihi: 20.11.2021 23:54
Değiştirme Tarihi: 21.11.2021 00:22

Murat Ebinç, O Ses Türkiye’de bu akşam sahne alan yarışmacılardan birisi. Sevilen yarışmanın 8. bölümünde performans sergileyen Murat Ebinç, O Ses Türkiye 2021 kör eleme turunda iki jüri üyesini döndürmeyi başardı. İşte O Ses Türkiye yarışmacısı Murat Ebinç hakkındaki bilgiler…

MURAT EBİNÇ KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Murat Ebinç, 47 yaşında. Yarışmaya Adana’dan katılıyor. Müziğe başlamasını “Macera, 1988 yılında Mızıka Astsubay Hazırlama Okulu’nda başladı” sözleri ile anlatıyor.

Sonrasında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girmiş. Teğmen olarak mezun olan Murat Ebinç, TSK’den ayrıldıktan sonra müzik hayatına devam etmiş.

Saksafon da çalabilen yarışmacı, enstrümanla çalışmasının ve öğrenmesinin çok zorlu yollardan geçtiğini anlattı.  

KİMİN TAKIMINA KATILDI?

Murat Ebinç, O Ses Türkiye kör eleme turunda Beyazıt Öztürk ve Oğuzhan Koç’u döndürmeyi başardı. HASRETİNLE YANDI GÖNLÜM adlı şarkıyı seslendiren yarışmacı, kendisi için dönen jüri üyelerinden tercihi Beyazıt Öztürk oldu.

 

 

İlgili Sayfalar: Magazin