Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Murat Başoğlu'na 3 ay hapis

Ünlü sunucu Murat Başoğlu alkollü araç kullanma suçundan 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

03.02.2017 14:19

Alkollü araç kullanmak suçundan yargılanan manken, oyuncu Murat Başoğlu mahkemedeki savunmasında,'Alkol aldım evet. Ancak oranı düşüktü. Pişmanım' dedi. Hakim ise Murat Başoğlu’nu 3 ay hapis cezasına çarptırarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Etiler'de geçen yıl arkadaşlarıyla buluşan ünlü manke ve oyuncu Murat Başoğlu ardından arabasına binerek yola çıktı. Bir süre sonra Başoğlu’nun kullandığı otomobili Arnavutköy'de uygulama yapan trafik ekiplerince durduruldu. Alkolmetreyi üflemesi istenen Başoğlu bunu reddedince karakola götürüldü. Burada alkolmetreye üfleyen Başoğlu 1.93 promil alkollü çıktı. 

Alkolü araç kullanmaktan işlem yapılan Başoğlu savunmasında, “Alkol değil, puro içtim. Bu yüzden alkollü çıktım” demişti. Ehliyetine el konulan Başoğlu hakkında "alkollü araç kullanmak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

"Alkol aldım pişmanım"
İstanbul 75. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Murat Başoğlu avukatı ile birlikte katıldı. Başoğlu savunmasında alkol aldığını kabul ederek, “Alkol aldım evet. Ancak oranı düşüktü. Bu yüzden suçlamaları kabul etmiyorum. Pişmanım” diye konuştu. Başoğlu’nu 3 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. (Akşam)

Yorumlar | 0
üye profil