Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Münir Özkul'un bilincinin açık olduğu ortaya çıktı

Münir Özkul'un bilincinin açık olduğu ortaya çıktı

Demans hastası olan 91 yaşındaki Münir Özkul'un bilincinin açık olduğu ortaya çıktı. Münir Özkul'un hastalığı ve son hali haberimizde.

10.12.2016 18:10

Demans hastalığı nedeniyle tedavisi yatağa bağlı olarak devam eden Münir Özkul'un kızı Güner Özkul, katıldığı canlı yayında flaş bir açıklama yapmıştı. Bu sözler sonrası usta sanatçının algısının açık olduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Sabah Gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, usta sanatçının kızını eleştirerek "Yıllardır bir yatakta yatan Özkul'un demek ki, algısı açıkmış ama kimse onunla konuşmuyormuş. Bakıcılar konuşsalar, algısının açık olduğu daha önceden ortaya çıkardı belki de!" ifadelerine yer verdi.

Sordum, cevap verdi
Sabah Gazetesi'nden Mevlüt Tezel'in, "Münir Özkul göz kırptı" başlıklı yazısı şöyle: "İki vardiya bakıcı var evde. Dört senedir yatıyor ama hiçbir yerinde yara açılmadı, bu çok önemli bir şey. Bir şeyleri dinliyor ama görmesi pek mümkün değil artık. Bebek gibi. Belli bir mesafeye yaklaşmanız gerekiyor.

Bir süredir 'Babamdan geçti, konuştuklarımızı anlamıyor' diyerek ziyaretlerimde sessiz kalıyordum. Geçtiğimiz günlerde onu konuşmak üzere katıldığım bir radyo programında 'Sana bir şarkı çaldırayım mı?' dedim.

Kimse onunla konuşmuyormuş
'Renkli Sayfalar'a konuk olan Münir Özkul'un kızı Güner Özkul'a ait bu açıklama. Yıllardır bir yatakta yatan Özkul'un demek ki, algısı açıkmış ama kimse onunla konuşmuyormuş. Bakıcılar konuşsalar, algısının açık olduğu daha önceden ortaya çıkardı belki de!

"Başkası ötenaziyi düşünürdü"
Bir de sosyal medyada çıkan 'Münir Özkul öldü' yalanlarıyla, 'Münir Özkul, Tarık Akan'ı da gömdü!' gibi berbat esprilere maruz kalıyor. Bunları yaşamak kolay değil, başkası olsa ötanaziyi bile düşünürdü.

Demans hastalığı nedir?
Demans özellikle belli bir yaştan sonra yaşlı insanlarda görülen bunama durumudur. İstatistiklere göre 80 yaşından itibaren her 5 kişiden 1 tanesinde demans hastalığı görülür. 85 yaşından itibaren ise her 2 insandan 1 tanesinde görülür. Kadınlarda daha sık rastlanan bir durumdur. 60 yaşından önce nadiren görülür. 

Yorumlar | 0
üye profil