Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mr. Robot'un kitabı geliyor

Mr. Robot'un kitabı geliyor

Üçüncü sezon onayını alan ve son dönemin ilgiyle izlenen dizilerinden biri haline gelen Mr Robot'un mobil oyunu yayınlandı. Başrollerini Rami Malek ve Christian Slater'ın paylaştığı dizinin kitabı da yolda.

18.08.2016 15:29

Dizi tarihinin en gerçekçi hack'leme sahnelerine sahip olan, Sam Esmail'in kaleme aldığı psikolojik gerilim-dram dizisi Mr. Robot'un kitabı çıkacak. USA Network dizisinin San Diego Comic Con’da duyurulan ilk kitabı 'Mr. Robot: Red Wheelbarrow', 1 Kasım’da satışa sunulacak.

Dizinin yaratıcısı Sam Esmail ve dizinin senaristlerinden Courtney Looney’nin birlikte hazırladığı kitap, Rami Malek’in canlandırdığı ana karakter Elliot Alderson’a ait bir günlük olarak kurgulanıyor.

 

Abrams Books tarafından yayınlanacak kitabın kapak tasarımı da paylaşıldı.

 

MOBİL OYUNU DA YAYINLANDI

 

Bu arada, Mr Robot'un izleyicilerin hikayeye biraz daha dahil olmalarını sağlayacak bir mobil oyunu da yayınlandı. iOS ve Android için yayınlanan Mr. Robot:1.51exfiltrati0n adlı mobil oyun, dizinin bölüm adlandırmalarında olduğu gibi uzantılara bağlı kalarak, iOS için Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.ipo; Android içinse Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.apk isimleriyle sunuluyor. Mr. Robot’un “gerçek kötüsü” Evil Corp’a ait bir mesajlaşma uygulaması şeklinde kurgulanan oyuna, Coney Island’daki Fun Society Arcade’de yerde sahipsiz bir telefon bularak başlıyorsunuz. Telefon, dizinin ve fsociety’nin ana karakterlerinden Darlene’e ait.

 

Mobil oyunda Darlene'in telefonunu buluyorsunuz. 
 

Dizi senaryosuna paralel olarak, oyunda E-Corp’un sonunu getirmek isteyen hacker gruba dahil olduğunuzda, iş arkadaşlarınızla mesajlaşmaya başlıyorsunuz. Elde ettiğiniz bilgileri dizinin karakterleriyle gerçek zamanlı olarak paylaşıyorsunuz. Seçtiğiniz diyaloglara göre hikayenin akışını değiştiren oyun, kontrolü bu şekilde size veriyor. Yani oyunda dizinin başrolü Elliot’ı oynamıyorsunuz, bunun yerine Elliot’ın yer yer şizofreniye varan psikozlarıyla başa çıkıp, büyük planı yürütmeniz gerekiyor.

Oxenfree oyununun yapımcısı Night School Studio ve Universal Cable Production tarafından geliştirilen Mr. Robot:1.51exfiltrati0n dizinin birinci sezonunu kapsıyor. Ücretli sunulan oyun için App Store’da 7.99 TL; Google Play Store’da 8.79 TL ödemeniz gerekiyor.

 

Okulda arkadaşlarım Arap terörist diye şaka yapardı

Yorumlar | 0
üye profil