Mohamed Hadid, kızlarının ikinci isimlerini açıkladı: Gigi'nin ismi Nur, Bella'nın ismi de Hayriye

Bella Hadid ve Gigi Hadid kardeşlerin milyarder bir iş insanı olan babaları Mohamed Hadid, Türkiye'ye geldi. Ayasofya Camii'nde namaz kılan Hadid, herkesi şaşırtacak bir açıklamada bulundu. 5 çocuğunun adının da arapça isimleri olduğunu söyleyen Mohamed Hadid, "Gigi'nin ismi Nur, Bella'nın ismi de Hayriye" ifadelerini kullandı. Mohamed Hadid'in bu açıklamasının ardından pek çok kişi internette 'Bella Hadid gerçek adı ne, Gigi Hadid gerçek adı ne?' gibi soruların yanıtlarını merak etti.

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 09:25
Değiştirme Tarihi: 22.03.2021 09:25
Mohamed Hadid, kızlarının ikinci isimlerini açıkladı: Gigi'nin ismi Nur, Bella'nın ismi de Hayriye

Dünyaca ünlü model olan Gigi ve Bella Hadid'in milyarder babası Mohamed Hadid Türkiye'ye ziyarette bulundu. Sultanahmet'te bir otele yerleşen Hadid, Ayasofya ve Sultanahmet Camileri'nde namaz kıldı. Hadid'e gezisinde Evrim Kırmızıtaş Başaran, Ömer Faruk Başaran, iş adamı Hüseyin Çelik ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç eşlik etti. Bol bol fotoğraf çekilen Hadid, camilerin mimarisi ve tarihi hakkında bilgi aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

20. KEZ TÜRKİYE'YE GELİYOR

Milyarder iş adamı Mohammed Hadid geziden önce kaldığı otelde basına açıklamalarda bulundu. Yıllardan beri Türkiye'ye geldiğini söyleyen Hadid, Suriye'nin İdlib kentinde 7 yaşından 9 yaşına kadar Arapçasını geliştirmek için yaşadığını söyledi. İskenderun'da da bir süre kaldığını dile getiren Hadid, Türkiye'ye 20. kez geldiğini ifade etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Türkiye'nin muhteşem bir ülke olduğunu söyleyen Hadid, "Türkiye'yi çok seviyorum. Yemeklerine bayılıyorum. O kozmopolit atmosferi yaşamak çok hoşuma gidiyor. Manzara inanılmaz. Dünyanın en güzel ülkelerinden biri. Bir dahaki sefer çocuklarımla geleceğim. Türkiye'nin güzel yerlerini birlikte keşfedeceğiz. Bodrum gittiğim yerlerden bir tanesiydi. Bundan sonra diğer yerlere de gitmek istiyorum. Alaçatı, Antalya, Kapadokya ve Gaziantep gibi yerlere de gitmek istiyorum. Özelikle Gaziantep'e gitmek istiyorum. Zeugma müzesini merak ediyorum. Ziyaret edeceğim" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Gazetecilerin "Türkiye'de en çok nereyi beğendiniz?" sorusunu yanıtlayan Hadid, "Burası inanılmaz bir ülke. Kültürün ve tarihin harmanlandığı bir yer. O yüzden tek bir yeri söylemek o kadar zor ki. İstanbul'da müzeler, saraylar, camiler var. Hepsi birbirinden güzel. Her köşeden insan birbirinden gizli hazineleri keşfediyor. Bu çerçevede burada 4-5 hafta geçirebilirsiniz. O yüzden tek bir yeri söylemek haksızlık diye düşünüyorum" diye konuştu.

"GIGI'NİN ADI NUR, BELLA'NIN HAYRİYE"

Bütün çocuklarının Arapça ismi olduğunu söyleyen Hadid, "Maria'nın ismi Zayn, Alana'ın ismi Emel, Gigi'nin ismi Nur, Bella'nın ismi de Hayriye. Bella çocuğunun adını Khai koydu. Hayriye'nin kısaltılmışı oluyor. Oğlunun adı da Enver. Benim adım Muhammet Enver. Oğlumun adı da Enver Muhammet. 5 çocuğumun Müslüman isimleri var" dedi.

Kaynak: İHA