Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Modanın kalbi İtalya'daki alışveriş durakları

Modanın kalbi İtalya'daki alışveriş durakları

Moda denince ilk akla gelen ülke kuşkusuz İtalya. İşte, İtalya'nın birbirinden özel alışveriş durakları...

19.07.2016 14:50

Modanın merkezlerinden biri olan İtalya, üstün estetik anlayışı ve artizanal üretim teknikleriyle en görkemli kıyafetlerin adresi. Özellikle ayakkabı ve çanta deyince en orjinal modelleri ve en iyi işçiliği bulabileceğiniz İtalya'da alışveriş tam bir şölen havasında geçebilir. Dünyaca ünlü birbirinden lüks markalara ev sahipliği yapan ülke, meşhur alışveriş caddeleri ve butikleri ile ziyaretçilerin akınına uğruyor. İşte İtalya'daki en ünlü alışveriş durakları:

 

1. 10 CORSO COMO - MİLANO

İtalya'nın en ünlü lüks konsept butiklerinden olan 10 Corso Como adını bulunduğu sokak ve numaradan alıyor. İtalya Vogue editorü Franca Sozzanni'nin kız kardeşinin sahibi olduğu bu mağazada dünyanın önde gelen tasarımcılarının en son koleksiyonlarının yanı sıra genç tasarımcıların orijinal parçalarına da ulaşmak mümkün. Mekanın muhteşem bahçesinin içerisindeki şık kafede bir şeyler içebilir, sonrasında ise yukarı katındaki özgün kitap seçkisinden moda ve sanat kitaplarına göz gezdirebilirsiniz.

 

2. LA RİNASCENTE - MİLANO

Duomo Katedrali'nin hemen karşısında bulunan meşhur İtalyan çok katlı mağazası La Rinascente, enfes kathedral manzarası ile ziyaretçilerini çatı katında keyif yapmaya ve sınırsız yemek seçeneklerinden tatmaya davet ediyor. Mağaza içerisinde ünlü İtalyan, Fransız ve Amerikan markaların yanında ayakkabı, çanta ve aksesuar ürünleri de mevcut. Mağaza bir katını da orijinal ev ürünleri ve gurme tatlara ayırmış durumda. Birbirinden lezzetli İtalyan yemek malzemeleri almak için doğru adrestesiniz.

 

3. LUİSAVİAROMA - FLORANSA

Via Roma caddesinde yer alan Floransa'nın gurur kaynağı konsept mağaza, moda severlerin akın ettiği yerlerin başında geliyor. Şehrin trend sahibi kalabalığına her daim ev sahipliği yapan mağazada genç tasarımcıların en sıradışı ürünlerin yanında lüks dünya markalarının özel seçilmiş koleksiyonlarını bulmak mümkün. Mağazanın LuisaviaRoma Contemporary adında Via Silvia Pellico'da bir de outlet mağazası bulunuyor.

 

4. VİA CONDOTTİ - ROMA

Roma'da lüksün merkezi neresi diye sorduğunuzda herkesin ortak cevabı kuşkusuz "Via Condotti" olur. İspanyol merdivenlerinin bulunduğu caddenin kesiştiği sokak olan Via Condotti, lüks İtalyan ve Fransız markalarının en iddialı butiklerinin bulunduğu yer. Sokakta gezerken gözünüzü ihtişamlı butiklerden alamayacağınız kesin. Uygun fiyatlı bir mağaza bulmanın neredeyse imkansız olduğu bu sokak, lüksün diğer adı.

Yorumlar | 0
üye profil