Miray Daner kimdir? Miray Daner, özel performansıyla O Ses Türkiye yılbaşı programına katılıyor!

Miray Daner, O Ses Türkiye yılbaşı programı konuklarından biri olarak bu akşam özel bir performans sergileyecek. Bez Bebek dizisiyle küçük yaşta televizyon dünyasına atılan ve her yapımla kendini geliştiren Miray Daner, O Ses Türkiye yılbaşı programında sahne alacak. Programı heyecanla bekleyen izleyiciler Miray Daner kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı araştırmaya başladı. Peki, Miray Daner kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2020 19:49
Değiştirme Tarihi: 31.12.2020 19:49
Miray Daner kimdir? Miray Daner, özel performansıyla O Ses Türkiye yılbaşı programına katılıyor!

TV8’in ilgiyle izlenen yarışması O Ses Türkiye’nin yılbaşı programında yer alacak konuklarından biri de Miray Daner. Hakan: Muhafız dizisiyle adından söz ettiren Miray Daner’in O Ses Türkiye’de sergileyeceği performans merak konusu oldu. Peki, Miray Daner kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Miray Daner’in biyografisi…

MİRAY DANER KİMDİR?

15 Ocak 1999’da dünyaya gelen genç oyuncu, İstanbul doğumludur. Liseyi Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde okumaktadır. Müzik ile ilgili eğitimini piyano ve çello üzerine almaktadır. Şarkı söylemeyi sevdiğini ve yakın çevresi tarafından sesinin beğenildiğini de belirtmiştir. Ses eğitimi de alarak oyunculuk açısından kendisini başarılı kılacak özellikleri de kazanmaya devam etmektedir. Annesi de psikolog olan genç oyuncu, ilerisi için de oyunculuğu açısından yine katkı sağlayacağını düşündüğü psikoloji bölümünde okumak istediğini belirtmiştir.

Kariyerine on yaşında iken, 2009-2010 sezonunda 23 Nisan 2009 Aslan Max Ödülleri’nde En Sevilen Çocuk Dizisi ödülünün sahibi olmayı başarmış olan Bez Bebek isimli dizide aldığı bir rolle başlamıştır. Daha sonra ise Papatyam isimli dizide 4 sezon boyunca yer alarak uzun soluklu oyunculuk yapmıştır.

121 bölüm boyunca Papatyam dizisinde Gonca karakteri ile ekranlarda yer alan Miray Daner, bu dizide Metin Akpınar ile birlikte oynamış olmasının kendisine çok şey kattığını, set disiplininden, oyunculuğa kadar öğrendiği pek çok şeyin O’nun sayesinde olduğunu belirtmiştir.

Disney Channel Türkiye kanalında yayınlanan Zil Çalınca isimli çocuk dizisinde de başrol oynamıştır. Burada canlandırdığı Duygu karakteri tüm çocuklar tarafından da sevilerek takip edilmiştir. Papatyam dizisinden sonra oyunculuğu bir meslek olarak da icra etmeye karar verdiğini belirtmiştir.

Oyunculuğunu beğendiği sanatçılar olarak Natalie Portman, Jennifer Lawrence ve Cate Blanchett gibi ünlü Hollywood’lu oyuncuların ismini saymaktadır.

2013 senesinde komedi türündeki çocuk filmi olan Arkadaşım Max’de küçük bir çocuğun ablasını rolünde yer almıştır. Çınar Ağacı isimli dizide de ergenlik çağının başındaki şımarık bir karakter olan Pelin karakteri ile yer almıştır.

İlk başrol deneyimini Disney Channel Türkiye'de yayınlanan Zil Çalınca dizisinde yaşamıştır.

Geniş kitlelerce tanınmasında büyük etkisi olan ve orijinali Amerika’da The O.C. ismi ile yayınlanmakta olan Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ile birlikte rol aldığı Medcezir dizisinde ise Serenay Sarıkaya’nın küçük kardeşi olan Beren Beylice rolü ile izleyici karşısına geçmiştir. 2013 yılında başlayıp 2015 yılında 77. bölümü ile izleyiciye veda eden dizide ilk sezon ana karakterlerden birisi olarak yer almıştır. Serenay Sarıkaya ile uyumlu oyunculuğu beğenilerek takip edilmiştir.

Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in başrollerini paylaştığı Vatanım Sensin isimli dizide de Cevdet ve Azize’nin memleket sevdalısı Hilal karakterini canlandırdı.

Medcezir dizisinde Beren Beylice karakterini canlandıran oyuncu asıl çıkışını Vatanım Sensin dizisindeki Hilal karakteriyle yapmıştır.