Murat Gezer'den gazetelere duygusal ilan

Murat Gezer'den gazetelere duygusal ilan
Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 09:22 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 19:49

Geçtiğimiz yılın Mart ayında İran'da meydana gelen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazasının üzerinden bir yıl geçti. Kahreden kazada hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer, gazetelere verdiği ilanla duygulandırdı.

İlanda Gezer, "Mina'm... Minik Kalpli Meleğim...Bugün sen gideli birinci senemiz. Sen yerine birini koyamadığım gururum, bir tanecik meleğimsin. Bana yaşattığın tüm güzellikler ve anılar için sana minnettarım... Murty'n" yazdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAZANIN BİRİNCİ YILI...
İRAN’da geçen yıl mart ayında meydana gelen ve 11 kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazasının birinci yılı bugün doluyor. Kaptan Pilot Beril Gebeş'in cenazesi kazanın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hâlâ bulunamazken kazanın nihai raporu da açıklanmadı. 

11 Mart 2018 tarihinde meydana gelen kazada Kaptan Pilot Beril Gebeş ve İkinci Pilot Melike Kuvvet’in kokpitinde bulunduğu Başaran Holding’e ait, TC-TRB tescilli Bombardier Challenger 604 tipi iş jeti, Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a gelişte düşmüştü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kazada Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ile 7 arkadaşının da aralarında olduğu 11 kişi ölmüştü. Kaza sonrası Beril Gebeş’in cenazesi bulunamamıştı. İran Sivil Havacılık Kurumu tarafından eldeki ilk verilerle açıklanan ön rapora göre iki pilot, hız göstergeleri bilgilerini farklı gördü. Bu sırada oto pilottan çıkıldı ve ‘stall’ denilen durum yaşandı. Havada tutunamayan uçak hızla irtifa kaybederek düştü.