Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mezarcı filminin galası gerçekleşti

Mezarcı filminin galası gerçekleşti

Başrollerinde Emre Altuğ’un yer aldığı Mezarcı filminin galası Antalya’da yapıldı.

19.10.2016 13:24

Yönetmen Talip Karamahmutoğlu’nun son filmi “Mezarcı”nın galası, önceki gün Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu’nda yapıldı. Aynı zamanda 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin “Rengahenk” seçkisinin finalistleri arasında olan film, dünya prömiyerini de festival kapsamında gerçekleştirmiş oldu.

17 Ekim saat 21:00’da yapılan galaya filmin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu ile başrol oyuncuları Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Orhan Aydın, Sadık Gürbüz ve Hakan Eksen’in yanı sıra Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz da katılım gösterdi.İzleyicilerden ve film eleştirmenlerinden tam not alan filmin galasına yerel ve ulusal basının da ilgisi yoğun olurken, ikinci gösterim ise bir sonraki gün Antalya Migros AVM’de yapıldı.

mezarcı filminin gaalsı gerçekleşti

Usta yazar Osman Şahin’in öyküsünden sinemaya uyarlanan ve müziklerini Halk Müziği’nin usta ismi Erkan Oğur’un bestelediği filminin konusu ise şöyle:

Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya'da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü'ne döner. Ejder'in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder'in mezarcılık konusununda ki birikimlerine yeni ufuklar açar.

Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, ''Aslan yattığı yerden bellidir''  felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder.

Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi ''Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak...'' sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş'ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.

Yorumlar | 0
üye profil