Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Metin Akpınar: Şener'e teklif geliyordur, niye gelmesin

Metin Akpınar: Şener'e teklif geliyordur, niye gelmesin

76 yaşında yeniden ekranlara dönen Türk tiyatro ve sinemasının usta oyuncusu Metin Akpınar, Şener Şen'in "teklif gelmiyor" sözüyle ironi yaptığını söyledi.

05.11.2016 14:42

Usta oyuncu Metin Akpınar, Şener Şen'in son dönemde yaptığı "teklif gelmiyor ki" açıklamasının ironi olduğunu söyleyerek, "Teklif gelmiyor” lafında biraz ironi de var. Gelmez olur mu? Geliyordur. Bana bile geliyor. Onlara niye gelmesin?" dedi.

Aşk Laftan Anlamaz’ın kadrosuna Laz Dede olarak katılan Metin Akpınar; gazeteci Bülent İpek'e konuştu. İşte o röportajdan satır başlar...

Yeni rolü?

Dede rolünü severek kabul ettim. Hem yaş itibarıyla hem de dizi itibarıyla bu çok normal. Dedeyi ilk kez oynuyorum sanırım, filmlerde oldu mu hatırlamıyorum. Rolün böyle yaşlı ya da başka bir şey hissettirmesi söz konusu değil. Biz o rolün, o hissin içine giriyoruz. Ama gerçek anlamda 73 yaşından itibaren hafif bir yaşlılık hissetmeye başladım. Benim yaşım 76.

65’te gitmezsen, 73 iyidir. 73’ü aştın mı 80’i, 82’yi yakalarsın inşallah. Allah artık ne kadar ömür verdi bilmiyorum. Ama yani biz yaşlı dönemimizdeyiz artık. Beynimiz, gönlümüz genç de beden itibarıyla...

Yeşilcam ile fark

Bugün 80 milyon Türk vatandaşının ürettiği gayri safi milli hasıla 800 milyar dolar. Bizim zamanımızda bu paralar yoktu. Ben Ulvi Uraz’a girdiğim zaman 3 ay hiç para alamadım. Maaşım 3 ay sonra verilmeye başlandı ve 375 liraydı. Yeni evlenmiştim. Aksaray’da kirası 400 lira olan bir evde oturuyordum, 25 lira açık oradan başlıyordu.

Gençler iyi kazınıyor

Zengin edecek paralar zaten çok sonra başladı. Yani daha çok reklamlardan aldık biz para. O zaman para çok büyük sorun değildi, ilgi görmüyordu. Biz bununla geçiniyorduk aslanlar gibi. Tutmuş bir iş para getirir. Şimdi gençler iyi kazanıyorlar. İnşallah paralarını doğru yerlerde değerlendiriyorlardır.

Şener Şen'e teklif gelmemesi

Şener Şen ile Yavuz Turgul çok güzel işler yaptılar. Yine aynı seviyede işler yapmak istiyor, onun için demiştir. “Teklif gelmiyor” lafında biraz ironi de var. Gelmez olur mu? Geliyordur. Bana bile geliyor. Onlara niye gelmesin?

Yorumlar | 0
üye profil