Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mesut Özil Zonguldak'ta

Mesut Özil Zonguldak'ta

Real Madrid'in Türk kökenli Alman futbolcusu Mesut Özil memleketi Zonguldak'a geldi.

21.12.2011 22:05

Mesut Özil, kardeşi Mutlu, amcasının oğlu Serdar Özil ile arkadaşları Barış Çiftçi ve Ramazan Yağcıoğlu ile birlikte özel uçakla geldiği Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki Zonguldak Havaalanı'nda, yakınları, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Filyos Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal ve Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin tarafından karşılandı.Belediye Başkanı Gülşen'in çiçek takdim ettiği Özil, pasaport işlemlerinin ardından gazetecilerin soru sorma isteğini kabul etmedi.Yakınlarının 2 gün süreyle kente kalacağını bildirdiği Mesut Özil, havaalanındaki vatandaşlarla fotoğraf çektirmesinin ardından otomobille Devrek ilçesine bağlı Hışıroğlu köyündeki evlerine hareket etti.

Zonguldak'ın Devrek ilçesindeki baba evine gelen La Liga'nın güçlü takımlarından Real Madrid'in Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil, “İlk önce yapacağım iş dedemin ve babaannemin mezarına gitmek olacak” dedi.

Mesut Özil, Hışıroğlu köyündeki evlerinin önünde gazetecileri yaptığı açıklamada, iki günlüğüne akrabalarının yanına, baba evine geldiğini söyledi. Köyünü en son 1 yıl önce ziyaret ettiğini belirten Özil, “Burada arkadaşlarımı ve ailemi göreceğim. Annem ve babam da yakın zamanda buraya gelecek. İlk önce yapacağım iş dedemin ve babaannemin mezarına gitmek olacak. Çocukluğumdan beri yazları burada yaşadım. Köyümü hiç unutmam” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Takım arkadaşlarınız Nuri Şahin ve Hamit Altıntop ile aranız nasıl?” sorusunu Mesut Özil, “Çok iyi arkadaşlarım. Zaten kendilerini Almanya'dan tanıyordum. Şimdi birlikte aynı takımda oynuyoruz. Real Madrid'de birlikte oynadığımız için mutluyum” diye yanıtladı.

Yıldız oyuncu, İspanya Kral Kupası'nda Real Madrid'in 3. lig takımlarından Ponferradina'yı 5-1 yendiği maçta Nuri Şahin'in gol atmasıyla ilgili soru üzerine de Nuri'nin güzel bir gol atmasına sevindiğini vurguladı.

Liverpool'a transferi konusundaki söylentilerle ilgili soru yöneltilen Özil, bu konuyla ilgili konuşmak istemediğini, Madrid'de çok mutlu olduğunu söyledi.

Özil, “Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho ile sorunlarınız var mı?” sorusu üzerine de “İzindeyim arkadaşlar o yüzden cevaplamak istemiyorum” dedi.Mesut Özil Fotoğrafları için tıklayınız...  

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil