Meryem Kasap kimdir? Meryem Kasap kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu kaç?

Meryem Kasap kimdir? Önceki senenin gönüllüsü bu senenin ünlüsü Survivor Meryem Kasap ile ilgili internet aramaları epey arttı. Sakatlığı nedeniyle 2020 Survivor'a erken veda eden ve bu sene 2021 Survivor kadrosuna Acun Ilıcalı tarafından davet edilen Survivor Meryem, herkes tarafından merak ediliyor. Survivor izleyicileri Meryem kimdir, Survivor Meryem Kasap kimdir, nereli, boyu ve kilosu kaç, yaşı kaç? sorularının yanıtını merak etti. Meryem Kasap'ın biyografisiyle ilgili bilgiler haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2021 16:38
Değiştirme Tarihi: 11.01.2021 16:38
Meryem Kasap kimdir? Meryem Kasap kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu kaç?

Meryem Kasap, Survivor 2021 ünlüler takımında. Yeni sezonu merakla beklenen Survivor’ın yayınlanan tanıtımı ile birlikte ünlüler takımı kadrosu belli oldu. Geçtiğimiz sezon gönüllüler takımında yer alan Meryem Kasap, sakatlandıktan sonra yarışmadan ayrılmak zorunda kaldı. Survivor 2021 ünlüler takımı kadrosunda yer alan Meryem Kasap, internette hemen araştırılmaya başlandı. İşte Survivor 2021 ünlüler takımında yer alan Meryem Kasap’a dair bilgiler…

MERYEM KASAP KİMDİR?

Meryem Kasap, 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’da doğdu. Ailedeki 3 çocuktan en küçüğü olan Meryem Kasap, ilkokulda okurken 3 yıl tiyatroyla ilgilenmiş.

Sporla tanışması lise yıllarında başladı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynadı. Daha sonra bireysel spor yapma kararı aldı ve atletizme yöneldi. Bu spora ilk olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başladı.

2-3 yıl bu branşı yaptıktan sonra yaşadığım bir sakatlık sonucu branş değiştirmek zorunda kaldım ve 400 metre branşına geçti. Bu dönem içinde lise öğrenimimi tamamladı ve  Karadeniz Teknik Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksekokulunu kazandı.

Eğitim ve spor hayatını aynı anda yürüttü. Kararlılığı ve azmi sayesinde 400 metrede 1 yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve milli takıma seçildi. Devam eden yıllar içinde bu başarıları devam etti ve Türkiye’yi sayısız şampiyonalarda temsil etme fırsatı yakaladı. Bu şampiyonalarda Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Bu süreç içinde lisans öğrenimimi tamamladı ve mezun oldu. 12 yıllık spor hayatının, 8 yılı milli takim sporcusu olarak elit bir düzeyde geçti. Şu an hala aktif spor hayatıma devam ederken diğer yandan fitness eğitmenliği ve Personal Trainer’lık yapıyor.