ÖZEL / Ünlü oyuncu Merve Boluğur’dan şok itiraf! Pişmanım ‘çok aşığım’ diyemedim

Her paylaşımı ayrı bir olay yaratan Merve Boluğur, son dönemde YouTube içerikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. “Artık yeni bir sayfa açtım” diyen başarılı oyuncu, yeni yılda sözlerini kendisinin yazdığı şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte Boluğur’un Acunn.com’a yaptığı o samimi açıklamalar…

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2021 09:10
Değiştirme Tarihi: 06.12.2021 10:40
ÖZEL / Ünlü oyuncu Merve Boluğur’dan şok itiraf! Pişmanım ‘çok aşığım’ diyemedim

 

RÖPORTAJ: ŞEBNEM BER 

FOTOĞRAF: BAHADDİN AYDIN

 

Uzun zamandır bir dizi projesinde yer almamana rağmen sana olan ilgi bitmiyor. Neye bağlıyorsun bunu?

Auro’mun güçlü olduğuna inanıyorum. Allah vergisi. Evet, uzun zamandır dizi projem yok. Ama ara vermeme rağmen o güncelliğimi ve popülerliğimi koruyor olmak bana nasip olan bir şey oldu. Bu da iyi işlere imza attığımı gösteriyor. Demek ki doğru yerlerde bulunarak, kendimi doğru ifade etmişim.

 

“YENİ BİR SAYFA AÇTIM”

Neden dizi projelerinde göremiyoruz seni? Ara vermek kendi seçimin mi?

Evet. Açıkçası çalışma saatleri beni çok yordu. Küçük yaşlardan bu yana bu işi yapıyorum. Çok da severek yapıyorum ama zamanla başka işler yapmam gerektiğine karar verdim. Kendi kendime şunu dedim, ‘Başka bir şeyler yapmalıyım.’ Bu bir iç sesti benim için. Ve checklist yapmaya başladım. Bu listenin içinde YouTube kanalı açmak da vardı. Çok erken yaşta çok şey yaşadım. Bu bir avantaj ama rutini kırmak ve yeni bir sayfa açmam gerekiyordu.

 

“1 SENE GARSONLUK YAPTIKTAN SONRA…”

Gerçekten çok erken yaşta adım attın televizyon dünyasına. Neydi seni çeken o sihir?

Her şey ortaokulda başladı aslında. O yıllarda çok yakın bir arkadaşım bana dedi ki, ‘Evlenip, 2 çocuk sahibi olacağım.’ Ben de ona dedim ki, ‘Sunucu olacağım.’ 19 yaşımda House Cafe’de garson olarak çalıştım yaklaşık 1 sene. Çok büyük hayat tecrübesi olmuştu bana. House Cafe’ye gelen birçok kişi televizyon dünyasına atılmam gerektiğini söylüyordu. Hatta bir gün Nihat Odabaşı gelip, ‘Seni Kate Moss yapacağım’ demişti. Ama ben o dönem düşünmüyordum, kararsızdım. Beni asıl iten güç ise ilk kez kendimi beyaz perdede gördüğümde büyülenmem olmuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bugün geldiğin noktada mutlu bir insan olduğunu söyleyebiliyor musun?

Yaptığım işlerden çok memnunum. Sevdiğim ve inandığım işler yaptım. Ama tabii biraz tıkanmalar yaşadım. Mesela benim için para kazanmak ilk sırada olmadı hiçbir zaman. Zaten bu kadar ara vermemin nedeni de bu. Tutku ve heyecan duyacağım bir iş bekliyorum. Özgür ruhluyum ben.

 

“BU İŞ KADINLIĞIMI VE CİNSELLİĞİMİ ORTAYA ÇIKARDI”

Şu anda gerçekleştirmek istediğin bir hayalin var mı?

Evet, bir hayalim var. Müzikle ilgili bir şey yapmak istiyorum. Önceden farkında olmadığım bir yeteneğimi keşfettim. Bir gün evde otururken şarkı sözü yazmaya başladım. Başta çok kötü geldi ve kendimi kıyaslamaya başladım, ‘Bu Yıldız Tilbe kadar, Sezen Aksu kadar iyi değil’ diye. Kendi tarzımı bulmaya karar verdim ve Merve olarak özgür, kadınsı tarafımı ve cinselliğimi çıkaran çok güzel sözler çıkarmaya başladım. Yazdıklarım artık çok içime siniyor.

Giderek daha çok yazmaya başladım. Yaşanmışlıkların da etkisi oldu. Tecrübelerim bana çok yardımcı oldu. Bir de bana rahmetli Harun Kolçak’ın müziği ilham verdi. Akabinde kafamda klibimi oluşturmaya başladım. Bir de şu var, yakın zamanda köpeğimi kaybettim. Onun anısına bir şey yapmak istiyordum. Ne yapsam onu geri getirmeyecek biliyorum. Ama olsun onun için bir şey yapmam gerekiyor. Onun acısı ve özlemi geçmeyecek.

Sesini beğenir misin?

Kendimce iyi bir sesim var. Şu an çok detayını paylaşmak istemesem de, harekete geçme vakti geldi artık. 2022’de benden bir şarkı gelecek. Önceliğim klibi çekmek. Asıl heyecan duyduğum da bu. Estetik yönüm çok yüksek.

Haber ile ilgili metin girin!.

“O BENİ MUTLU GÖRMEK İSTERDİ”

Şarkı slow mu, hareketli mi?

Hareketli. Elektronik tarzda. 90’lar havası var. Köpeğime söz verdim her şeyden önce. Çünkü o beni mutlu görmek isterdi. 12 seneye yakın birlikteydik. Çok acı bir şey onu kaybetmek.

Oyunculuk bitti mi, devam etmeyecek misin?

Aslında oyunculukla ilgili birikimimi bu işe aktaracağım. Kendi çekeceğim klipte bağımsız olacağım. Tüm hünerlerimi göstereceğim. Mesela bana Youtube videolarında makyajın yok deniyor. Evet; yok. Evin içinde sıfır makyaj geziyorum. Bu özgürlüğü özlemişim.  

Haber ile ilgili metin girin!.

YouTube projenden bahsetsek…

Onun da vaktini beklemiştim. Ölmeden önce yapılacaklar listemdeydi. Vakti geldi ve gerçekleştirdim. Gittim Teknosa’dan bir kamera aldım, eve geldim, nasıl bir şey yapmak istediğimi belirledim. Doğal olmak, ev halimle kendimi çekmek istiyordum. Setlerdeki çok fazla ışıktan, makyajdan sıkıldım. Evin içinde kinoyla gezmiyoruz değil mi? Tamamen doğal halimi paylaşmak istedim.

 

“AYNAYA HAYRAN HAYRAN BAKIYORUM”

Göğüslerin dışında estetiğin yok. Kendinle barışık mısın?

Evet, göğüslerimde var sadece. Yüzümde yok. Bir insanın kendiyle barışık olma duygusu bence çok önemli. Benim de zaman zaman beğenmediğim taraflarım olabiliyor. Ancak çoğunlukla aynaya hayran hayran bakıyorum. Kendimi beğeniyorum. Ama bazen de hiç güzel bulmuyorum. Duygu durumumla alakalı. Mesela bacak boyumun biraz daha uzun olmasını isterdim. Yüzümden memnunum. Güzel kadın algısına düşmemek lazım. İdeal bir kadın Adriana Lima gibi olacak diye bir şey yok. Evet, çok güzel bir kadın ama herkes kendine göre güzel. Mesela Marilyn Monroe o kadar uzun boylu bir kadın değildi fakat güzeldi. O boyuyla, o kilosuyla, o bakışıyla güzeldi.

Genel olarak hakkında söylenenlerle ilgili ne düşünüyorsun?

Seven de var, sevmeyen de. Olumsuz yorumları bazen umursamıyorum, bazen de umursuyorum. Ama o projenin içinde özgürlüğü buldum. Mesela dizi seti için sabah kalkıyorsunuz. Ki bana, set saatini sana göre ayarlayalım diyen de oldu. Ama dedim ki, sette bir anda ormana gitmek isterim, yürümek isterim. Yani ben tatil yapar gibi çalışmak istiyorum.

O biraz zor ama…

YouTube bana işte bunu sağlıyor. Ya da kendi klibim bunu sağlayacak. İstediğim yer ve saatlerde çekeceğim. Bu benim için inanılmaz. Çünkü hayata bir kere geliyorum ve her istediğimi yapmak istiyorum. Yaparken de saatlerle sınırlı kalmak bana göre değil.

 

“BEN DE BİLİRİM BÖLÜM BAŞI GÜZEL PARALAR ALMAYI”

Peki setleri özlüyor musun? Karşına güzel bir proje gelse kabul eder misin?

Aslında gelen oldu yakın zamanda. Çok da güzel bir projeydi. Ama kabul etmedim. Şu an YouTube ve müzik yapmak istiyorum. Yönetmenlik ve fotoğrafla ilgili kitaplar okumaya başladım. Bunlar beni heyecanlandırıyor. İlginç biriyim galiba. Bende bilirim sete gidip, bölüm başı güzel paralar almayı. Ama benim istediğim şey, ufkumu genişletmek, kendime daha başka şeyler de katabilmek.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şarkı sözlerini birilerine okutup, danıştın mı?

İlk başta baya gerildim. Nasıl yazdığımı bilmiyordum. O aşamada Yıldız Tilbe’yi aradım. ‘Sen at, ben düzenlerim’ dedi. Çok da mutlu oldum. Çok iyi bir söz yazarı çünkü. Hayran olduğum birisi. Attım, düzenledi. Zaman geçtikçe kendi tarzımı ortaya koymaya başladım. Artık yazdığım şeyden emin olmaya başladım.

 

“GECENİN BİR VAKTİ KALKIP MANTI YERİM”

Sosyal medyayı aktif kullanıyorsun. İddialı ve sexy pozların var. Bu güzelliği neye borçlusun, incelik nasıl korunuyor?

Haftanın 7 günü evimde spor yapıyorum. Çünkü hocalarımdan öğrendiklerim beni spor hocası yaptı. Tabii genetik etkenler de söz konusu. Her zaman ince bir kadın oldum. Cilt konusunda da annem Yugoslav göçmeni olduğu için anneme çekmişim. Mermer gibi oluyor göçmen kadınların ciltleri. Yani tenim tamamen annemle alakalı. Ayrıca diyet hiç yapmam. İstediğimi yemem benim için çok önemli. Gecenin bir vakti kalkıp mantı yapar ve yerim. Ama tabii sporu aksatmıyorum.

 

“AŞK DOKTORU UNVANI ÇOK SAÇMA”

YouTube içeriklerinde aşk doktoru gibi ilişki tavsiyeleri veriyorsun. Peki ya sen?  

Aslında öyle değil. Tamamen yanlış bir algı. Yaşadığım deneyimler var. İlişkilerimde gözlemlediklerim ya da başka arkadaşlarımdan dinlediğim hikayeler var. Yani bir ilişkide erkeklerin tutumlarının nasıl olması gerektiği ve kadınları mutlu edebilecek şeyleri anlatıyorum. Aşk doktoru olma gibi bir iddiam yok. Bana zaten o unvanlar saçma geliyor. İnsanlar deneyimlerini anlatabilirler.

Haber ile ilgili metin girin!.

Evlilik sana göre mi?

Bunu çok düşündüm. Galiba evlilik bana göre değil. Çok emin değilim ama. Evlilik, iyice düşünerek tartarak yapılmalı. Hele ki anne olmak, çok ciddi bir karar.

Anne olmak ister misin?

Bazen hormonel olarak hissediyorum. Ama bilmiyorum. Anneliğe çok ciddi bakıyorum. O çocuğa özgüven aşılamam çok önemli. İstediğini yapmasını entegre etmem lazım. O sevgiyi gerçekten verebilmeliyim, ona vakit ayırabilmeliyim. Bilemiyorum. Annelik çok zor bir şey.

 

“İŞİN İÇİNDE MADDİYAT VE YAKIŞIKLILIK VARSA…”

Bana göre değil dedin ama yine de yeniden evlenmeyi düşünür müsün?

Önce iyi bir ilişki kurmam gerekiyor. İki insan aynı çatı altında buluşuyorsa uyumlu olmalılar. Ama yaşadığım tecrübeler bana hiçbir şey bilmediğimi söylüyor. Çünkü her seferinde başka bir şey öğreniyorum. Ortada gerçek bir sevgi varsa, bir arada duruyorsunuz zaten. Ancak maddiyat, yakışıklılık gibi başka etkenler varsa eninde sonunda ilişki bitiyor. İlişkilerde kendi alanını ortaya koymak da önemli. Sevdiği ya da sevmediği şeyleri ortaya koyabilmeli insan.

 

“GERÇEK AŞKI SADECE BİR KERE YAŞADIM”

Sen gerçek sevgiyi yakaladın mı hiç?

Yakaladım.

Kaç kere?

Sadece bir kere yakaladım.

En büyük kırgınlığın kime peki?

Evet, kırıldığım oluyor. Ama bugüne kadar ben izin verdiğim için beni kırdılar. İzin vermeseydim kırılmazdım. Bu tamamen benimle alakalı.

Pişmanlıkların ne?

‘Sana çok aşığım’ demediğim için pişmanım. Aslında duygularımı belli ederim ama sözel ifadede sıkıntı çekerim. Mesela aşkımı resim yaparak ifade ederim, onun sevdiği bir şey çizerim. Ama sözel olarak hiç ‘sana aşığım’ demedim hayatımda. Bunu diyemediğim için pişmanım.

Ancak zamanla aştım sanırım. Köpeğim Çiko’nun gidişi bana büyük bir hayat dersi oldu. Onun için her gün ağlıyorum. Geceleri kalkıp mezarlığına gidiyorum. Dışarıdan rahat biri gibi gözüksem de, gerçekten duygusal bağ kurduklarıma karşı derin bir tarafım var. Onları çok özel bir yere koyarım.    

 

“TUTKU VE CİNSEL ÇEKİM ÇOK ÖNEMLİ”

Merve Boluğur karşısındaki erkekte ne gibi özellikler arar? Kalbini çalmak isteyen biri ne yapmalı?

Öncelikle heyecan duymalıyım. O tutku ve çekim çok önemli. Cinsel çekim de bunun içinde. Adamı istemeliyim, arzu edebilmeliyim. Akabinde de varlığını hissettirmesi lazım. Her durumda yanımda olabilmeli. Bir telefon ettiğimde koşa koşa gelmeli.

Kumral erkeklere karşı takıntın devam ediyor mu?

Evet, ediyor. Kumrallara yükseğim. Grinin Elli Tonu’ndaki adamı çok beğeniyorum. Kafamdaki kumral. Baya hoş bir adam. Josh Hartnett’ı da çok beğenirim. Türkiye’de beğendiğim yakışıklı kumrallar da var ama onlar bende kalsın.

Haber ile ilgili metin girin!.

“KOZMETİK İŞİNDE HEDEFİME ULAŞAMADIM”

Kozmetik işin ne oldu?

O dönem yaptığım bir işti. Sonrasında istediğim verimi alamadım açıkçası. Dürüst konuşmak istiyorum, kafamda ulaşmak istediğim bir hedef vardı ama yakalayamadım.

‘Bu kız uçmuş’ gibi şeyler söyleyenler de var. Uçtun mu?

Boş muhabbet bunlar. O biraz insanın dünyayı nasıl gördüğüyle alakalı. Ayrıca kendi defteridir, yazsın istediği gibi. Kolay gelsin bunları söyleyenlere. Evet, yapı olarak çılgın bir tarafım var. Restoranda otururken bir anda ayaklarımı suya sokmak istiyorsam gider sokarım. Hiç tanımadığım birinin teknesine binip yemek yemişliğim de var. Kalıpların dışına da çıkarım. Ama neye göre kalıp? Coğrafyaya göre değişiyor bu. Asıl çılgınlık, delilik ne biliyor musun? Bir insanı öldürmeye teşebbüs etmek, bir kadını dövmek ya da onun bunun dedikodusunu yapmak. Herkes kendi hayatına baksın. Mobbing yapmayı bıraksınlar. Ellerinde çekirdek, kime saldırsak diye bekleyen bir kitle bunları çıkaranlar. Onları hiçbir zaman ciddiye almam. Demek ki kendileriyle alakalı öyle fikirleri var ki, benim için söylüyorlar. O eleştirilere cevap bile vermem. Hiçbir zaman da vermedim. ‘Elalem ne der’ çetesi onlar. Kendimi bildiğim sürece sıkıntı yok. Başkası ne diyecek diye hareket etmiyorum. Zaten bu hayata bir kere geldim, bana hediye ve kafama göre yaşayacağım. 

 

“İLİŞKİDE FEDAKAR VE ÖZVERİLİ DEĞİLİM”

İlişkide nasıl bir kadınsın? Fedakar mı, özverili mi?

Fedakar ve özverili değilim. Arkadaşlarım da söylüyor bunu. Çok netim. Kendimi tanıyorum, ne istediğimi biliyorum ve karşımdakine direkt söylüyorum. Kötü şeylere tahammül etmem, sabretmem.

Bir ilişki bittikten sonra özeleştiri yaptığın oluyor mu?

Tabii ki yapıyorum. Bir şey uymuyorsa çok kolay giderim. Benim için doğru olan bu. Hoşlanmadığım bir şeyi yapmam da, dinlemem de. Politik bir insan değilim. O konuda çok başarısızım. Mesela babamda en çok sevdiğim şey, ilişkide sadık olması. Gerçekten öyle bir adam. Bu bana çok güzel bir örnek oldu. Çünkü ileride erkek seçerken etkisi olacak.

 

“İHANETE UĞRADIM”

İhanete uğradığını açıklamıştın ama…

Yaşadım. Sayı olarak bilmiyorum ama yaşadım.

En son ne zaman ağladın?

Dün gece. Köpeğim için ağladım.

 

“SARIŞIN OLACAĞIM…”

İmaj değişikliğine neden gittin?

Ruh halime göre dış görünüşümü değiştiririm. İstemem yeterli. Bir sabah kalktığımda kendimi sarışın görmek istiyorsam, gider boyatırım. Benim işimin bir parçası da şov. Yeni şeyler yapmak hoşuma gidiyor. Bir sonraki planımda sarışın olmak var.

 

İlgili Sayfalar: Magazin