Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Mert Yenihayat hakkındaki bilgiler

Mert Yenihayat, bu akşam başlayan O Ses Türkiye yeni sezonunda merak edilen yarışmacılardan. Utangaç tavırları ile dikkat çeken yarışmacı, dört jüriyi döndürmeyi başardı. Mert Yenihayat’a dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2021 23:08
Değiştirme Tarihi: 09.10.2021 23:26
Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Mert Yenihayat hakkındaki bilgiler

Ekranların en çok izlenen yarışmalarından olan O Ses Türkiye, onuncu sezonu 2. bölümü bu akşam yeni yarışmacı adaylarını tanıtmayı sürdürüyor. Mert Yenihayat, O Ses Türkiye 2021 ilk turunda kör elemelerde şarkı performansıyla 4 jüri üyesini döndürmeyi başardı. İşte O Ses Türkiye yarışmacısı Mert Yenihayat hakkındaki bilgiler…

MERT YENİHAYAT KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Mert Yenihayat, 22 yaşında. Yarışmaya İstanbul’dan katılan yarışmacı, aslen Arnavut. Müziğe ilgisi babasının sekiz yaşında gitar almasıyla başlamış. Şarkı söylemeyi çok sevdiğini ve iki yaşından beri söylediğini belirtti. Ailesiyle Şile’de yaşayan Mert, dondurmacılık yapıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

12-13 yaşındaki iken profesyonel olarak müzik eğitimi almaya başlamış. Birçok farklı yerden müzik dersi aldıktan sonra bu işi yapmasını gerektiğini fark etmiş. En mutlu anısının ise babasının bir yılbaşında eve getirdiği piyano olduğunu söyledi.

O Ses Türkiye’den beklentisini, müziğini daha fazla insana duyurmak, onların kalbine dokunabilmek ve bu yarışmayı kazanabilmek olarak açıkladı.  

Haber ile ilgili metin girin!.

KİMİN TAKIMINA KATILDI?

Mert Yenihayat, O Ses Türkiye kör eleme turunda 4 jüriyi döndürmeyi başardı. Oyunbozan adlı şarkıyı seslendiren yarışmacı için Ebru Gündeş, Oğuzhan Koç’u blokladı. Beyaz’ın Murat Boz’u blokladığı turda, yarışmacı kendisi için dönen jüri üyelerinden Mert Yenihayat’ın tercihi Beyazıt Öztürk oldu.