Merakla beklenen "İyi Olmanın Ötesinde İyi Olmak Mümkün" kitabı çıktı

Aile, çift ve birey danışmanı ve yazar Yasemin Conker yeni kitabı olan "İyi Olmanın Ötesinde İyi Olmak Mümkün"ı anlattı. Yazar kitabında 'önemli olan herkesin kendi kendini iyi edebilmesi'nin önemine vurgu yapıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2021 12:59
Değiştirme Tarihi: 30.05.2021 12:59
Merakla beklenen 'İyi Olmanın Ötesinde İyi Olmak Mümkün' kitabı çıktı

Yazar Yasemin Conker kitapla ilgili şöyle konuştu;

AÇIK VE SAMİMİ BİR KİTAP OLDU

Yaklaşık 15 yıl önce yazdığım "İçimdeki Yolculuk" kitapları birçok insana çok fayda sağlamış olmasına rağmen zaman içinde kullandığım yöntemler değişmiş ve tarafımdan geliştirilmişti. Ancak bu yenilikler hayatımda olumlu yönde radikal değişikliklere yol açarken okuyucularımın bunlardan haberdar olamaması beni rahatsız ediyordu.

Böylece ‘İyi Oldum’ kitabını yazma fikri doğdu. Her zamanki gibi kendi hayatımdan örnekler vererek açık ve samimi bir şekilde yazdım.
Kitap okurlara annelikten tutun da sevgi, aşk, bağımlılık, korkular konularında çıkış noktalarını göstermekle kalmıyor aynı zamanda herkesin kendi deneyimine uygulayabileceği yöntemleri de sunuyor.

Bu yıl çıkmış olan ‘İyi Olmanın Ötesinde İyi Olmak Mümkün’ adlı kitabımda ise hem kendimden hem de danışanlarımdan verdiğim örneklerle genişletmiş olduğum konuları bulabilirsiniz.

"İYİ OLDUM" PROGRAMI BÜYÜK FIRSAT

Bu program benim ‘İyi Oldum’ kitabımda zihinsel iyileşme yöntemlerini kısa ve hap şeklinde vermiş olmamın ardından bir ihtiyaç halinde doğdu.
Uygulamaları kendi kendilerine yaptıklarına güvenemeyen kişiler yöntemleri benimle çalışmak istediler. Böylece ben de 6-8 kişilik gruplar halinde kişilere bu yöntemleri deneyimleme fırsatı yarattım. Zamanla gördüm ki kişiler sorunlarını rahatlıkla anlatabildikleri gibi çözüm arayışlarını onlara önerdiğim yöntemlerle yaptıklarında gerçek değişimi deneyimlemiş ve duygusunu yaşayarak geri dönüşümsüz bir şekilde dönüşmüş oluyorlar.  
Bir süre sonra program kendi içinde gelişerek devam ederken ileri seviye program talebi geldi. O programı dokuz kişi bir yılda tamamladı. Yine başlangıçta bu noktaya geleceğimizi bilmeyerek başlamıştık. Ancak geldiğimiz nokta öyle güçlü ki kişisel hareket etmek yerine her şeyin bir ekip işi olduğunu bilmemize yol açtı.


Kitabın arka kapağında ise şu ifadeler yer aldı;

Bu kitap “Tamam, anladım ama nasıl yapacağım?" diyenler için yazıldı.
Binlerce yıldır her dilde felsefenin, dinlerin, kadim bilgilerin, edebiyatın anlatmaya çalıştığı ‘kamil (olgun) insan’ NASIL olunur?
Hangi yöntemleri kendi kendimize uygularsak olur?
Kamil insan olmaya çalışmak aslında evrimini tamamlamamış şimdiki ‘insan’ dediğimiz türün yolculuğu. Bir sonu var mı? Olunca ne oluyor?
Bütün bu soruların cevaplarını bu kitapta bulacaksınız.
Kitabı kimin yazdığının bir önemi yok. Okuyunca kendinizin yazdığını anlayacaksınız.
“İçimizdeki çocuk dursun, aman onu koruyalım" değil! Gelin o çocuğun çocukken yaptığı saçma sapan hareketleri, kızınca ayağını yere vura vura bağırarak bir şey elde etmiş olan o çocuğun artık büyümesi gerektiğini, hala öyle yapmanın hiçbir işe yaramadığını o çocuğa fark ettirelim. Bırakalım, içimizdeki o çocuk kendine ve çevresindeki herkese ve her şeye karşı şefkati ve gerçek sevgiyi tadarak büyüsün.
Bir yandan da çok büyümüş adeta robotlaşmış tarafımıza, çocukken yaşadığımız zamanın sonsuzluğu algısını, her şeye merakla ve ilgiyle bakmasını, içindeki coşku ve heyecanın güzelliğini hatırlatalım.
Kendi içimizde dengeye gelene kadar kendi kendimize çalışabiliriz, önemli olan doğru yöntemleri bilmek.
Gelin küllerimizden yeniden doğalım ve küllerimiz kendiliğinden ayaklarımızın altına serilen güllerimiz olsun.