Merak konusu olmuştu! Semra Dinçer'in tabutunun neden açık olduğu ortaya çıktı

Akciğer kanseriyle mücadele eden oyuncu Semra Dinçer 2 yıldır savaş verdiği bu hastalığa yenik düşmüştü. Usta oyuncu, Ankara Sincan'da kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Ailesi ve yakınlarının geldiği cenazeye oyuncu arkadaşları katılmazken, cenazede bir ayrıntı da dikkat çekti. Bu ayrıntı ise, oyuncunun tabutunun açık olmasıydı... Sebebi belli oldu

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2021 11:56
Değiştirme Tarihi: 03.11.2021 11:56

Akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden 56 yaşındaki oyuncu Semra Dinçer, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Bu zamana kadar sayısız dizi, film projesinde yer alan oyuncunun cenazesine sanat dünyasından katılımın olmaması dikkat çekti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sinema ve dizi oyuncusu Semra Dinçer, dün, 2 yıldır mücadele ettiği akciğer kanserine yenik düştü. Semra Dinçer için Ankara'nın Sincan ilçesinde Osmaniye Camii'nde öğlende cenaze töreni düzenlendi. Törene Dinçer'in ailesi, yakınları ve arkadaşları katıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

SANAT DÜNYASINDAN KİMSE KATILMADI

Cenazeye, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve sanatçı Haluk Levent çelenk gönderirken, sanat dünyasından katılım olmaması dikkat çekti. Dinçer'in cenazesi, öğle namazı ardından kılınan cenaze namazı sonrası Osmaniye köyü mezarlığında toprağa verildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

TABUT NEDEN AÇIKTI?

Cenazede dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise naaşın taşındığı tabutun açık olmasıydı. MedyaTava nedenini araştırdı. Köyün muhtarıyla konuştu. Muhtar Mustafa Çetin, özellikle Ankara'ya bağlı köylerde sal denilen açık kapaklı tabutun kullanıldığını söyledi. Şu açıklamayı yaptı," Cenaze, camiye normal kapalı tabutla geldi. Rahmetlinin ailesi, naaşı sal denilen açık tabuta aktardı. Bu köylerde her zaman yapılır. Normal tabutlarda omuzda taşımak için sap yoktur. Sal da ise vardır. Aile bireyleri cenazeyi bu şekilde mezarlığa kadar rahat taşır. Olayın başka bir sebebi yok" dedi.

İlgili Sayfalar: Magazin