Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
145 gün sonra ilk kez...

145 gün sonra ilk kez...

Fatma Girik 145 gündür yoğun bakımda tutulan Memduh Ün'ün sağlık durumu ile ilgili iyi gelişmeler olduğunu söyledi.

22.04.2015 12:37

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, geçen yıl kasım ayında rahatsızlanması ve sağlık durumunun kötüye gitmesi sonucu kaldırıldığı hastanenin yoğum bakım servisinde tedaviye alınan sinema yönetmeni Memduh Ün’den iyi haber geldi. Hayat arkadaşı Fatma Girik, Ün’ün yoğun bakım ünitesinde oturmaya başladığını hatta yardımla ayağa bile kalktığını söyledi.

Torba Mahallesi’nde hayat arkadaşı Fatma Girik ile yaşayan yönetmen 95 yaşındaki Memduh Ün, geçen yıl 11 Kasım’da aniden fenalaşarak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu kötüye giden Ün, yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı Memduh Ün; akciğerlerinde sıvı birikmesi, yüksek tansiyon nedeniyle bir süre solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdürdü. O günden itibaren Girik, Ün’ü bir an olsun yalnız bırakmadı.

Endişeli günlerin geride kaldığı haberi Fatma Girik’ten geldi. Girik, "Dün ilk kez yatağında oturdu. Ardından ayağa kalkmak istedi. Doktorlar ’uzun süredir yattığın için adaleler zayıflamış olabilir’ dedi. Buna rağmen ayağa kalktı, biz de yardım ettik tabii. Allah’tan asla ümit kesilmez. bugün çok sevinçliyim, inşallah Memduh bey çok daha iyi olacak" dedi.

145 gün aynı sandalyede oturup bekledi

Fatma Girik, 145 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren hayat arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı. Hergün saat 08.30’da hastaneye giden Girik doktorlardan bilgi alıp, tüm gününü kafeteryada bir köşede oturup, gelecek iyi bir haberi bekledi. Her gün aynı sandalyede oturup, saat 19.00’a kadar bekleyen Girik, akşamları ise evine döndü.

"Fatma Hanım asla ümidini kaybetmedi" diyen yakınları, "Memduh Bey’in iyileşeceğini ve birlikte bir gün evlerine dönecekleri günü bekliyor. Bugüne kadar hastanedeki ziyareti bir gün bile aksatmadı. ’Evde bekle’ tekliflerimizi ise asla kabul etmedi" diye konuşmuştu. (DHA)

Yorumlar | 0
üye profil