Melisa Aslı Uzun: Hukuk okuyorum ama avukat olur muyum bilmem

Melisa Aslı Uzun: Hukuk okuyorum ama avukat olur muyum bilmem

Miss Turkey 2015 ikinci güzeli Melisa Aslı Uzun, “Arkadaşlar İyidir” adlı yeni diziyle oyunculuğa adım attı. İlk bölümü pazar günü ekrana gelecek dizide Seda karakterini canlandıran Uzun, “Bu ilk dizim, çok heyecanlıyım” diyor.

* Miss Turkey ikincisi olduktan sonra hayatında neler değişti?- Almanya’da okuduğum için aslında hayatımda pek değişiklik olmadı. Tek farklılık, oyunculuk tekliflerinin gelmesiydi. Okul tatil olunca İstanbul’a gelip Başak Akan ve Bahar Kerim-oğlu’ndan oyunculuk dersi aldım.

* Oyunculuk hep aklında var mıydı? Tekliflerden sonra mı aklına düştü?- Küçüklüğümden beri aslında vardı aklımda. 4 yaşındayken bile dans ediyordum, ayrıca tiyatroya ilgiliydim. Okulda sahnelenen neredeyse tüm oyunlarda vardım. Zamanla daha çok dansa yöneldim.

* Miss Turkey oyunculuk yapman için bir basamak oldu diyebilir miyiz bu durumda?- Evet, kesinlikle... Bu yolda önemli bir basamak oldu. Pek çok fırsat doğdu o yarışmanın ardından.

* Almanya’daki okulun ne olacak peki?- Dönem ekim sonunda başlıyor. O zamana kadar bir bakacağım. Almanya’da okula devam zorunluluğu yok. Şimdilik ikisini bir arada götürmeyi düşünüyorum. * Ne okuyorsun?- Hukuk. * Avukat mı olacaksın?- Okulu bitireceğim, orası kesin ama sonra avukatlık yapar mıyım bilmiyorum (gülüyor).BİRAZ SAFIM, GÜZELLİĞİMİ ÇEKEMEYEN OLSA DA FARK ETMEM* “Arkadaşlar İyidir”e gelelim... Bu ilk dizi çalışman olacak, teklif kimden geldi? Seni kim keşfetti?- Menajerim vasıtasıyla teklif geldi. Deneme çekimine gittim. Çok geçmeden de “tamamdır” diye haber geldi ve çekimlere başladım. * Projede ilk dikkatini çeken, hoşuna giden özellik neydi?- Arkadaşlıkla ilgili olmasını çok sevdim. * Neden?- Çünkü çok önemli... Gerçek hayatımda da dostluk ve dostlar birçok şeyden önce gelir.* Dizideki gibi sağlam arkadaşlıkların var mı?- Hem de çok... Dediğim gibi ben arkadaşlıklara, dostluğa çok önem veren biriyim. 4 yaşından beri arkadaş olduğum, birlikte büyüdüğüm insanlar var hayatımda... * Peki, arkadaşlarından kazık yediğin olmadı mı hiç?- Çok şükür yakın dostlarımdan hiç kazık yemedim şimdiye kadar. Herkesle çok çabuk arkadaş olamıyorum zaten. Kimseye tanır tanımaz “en yakınım” demem. Herkese her şeyi anlatmaktan da hoşlanmam. * Yakın çevrende güzelliğini çekemeyen oldu mu hiç?- Olduysa da fark etmemişimdir. O konularda biraz safım. SEDA GİBİ BENİM DE HAYATIMIN MERKEZİNDE ARKADAŞLARIM VAR* Dizide hangi karakteri canlandırıyorsun?- Seda...* Nasıl bir kız bu Seda?- İyi bir öğrenci, çok aktif bir kız. Vaktini boşa harcamayı sevmiyor. Dans kulübünde dans ediyor. Ailesine çok düşkün. Havalı bir kız, o hava da özgüveninden kaynaklanıyor. Çok da iyi niyetli... Arkadaşları için yapmayacağı şey yok. Eren’e âşık bir de. Onu fena halde kıskanıyor. * Onunla benzer yanlarınız var mı?- Dans var. Ben de Seda gibi aileme düşkünüm, saygılı bir kızım... Ve elbette, hayatımın merkezinde arkadaşlık ve dostluk olması da ortak noktamız...ÂŞIK OLSAM DA ÖLSEM BUNU ONA SÖYLEYEMEM* Seda, dizide Eren için yanıp tutuşuyor. Pek aşkı için mücadele edecek mi?- Şimdilik platonik bir aşk gibi görünüyor ama Seda’nın hep umudu var bir şeyler olacak diye... İstiyor ki Eren ona olan aşkını keşfetsin. Yani pek mücadele etmiyor. Bakalım sonra neler olacak... * Gerçekte platonik aşka nasıl bakıyorsun?- Ay ben zaten hiç açık edemem ki duygularımı... Âşık olsam bile bunu ona ölsem söyleyemem. İçimde yaşarım, karşı tarafa çaktırmam. O yüzden Seda karakterini anlıyorum. * Âşık oldun mu?- Oldum... * Aşk acısı çektin mi?- Öyle çok acılı bir aşk yaşamadım. Güzel yerlerde bitti. Kalbim kırılmadı yani... * Aşkı nasıl yaşarsın?- Bir kere hiç kontrolcü değilimdir. Güven çok önemli benim için. Kısıtlamaktan da, kısıtlanmaktan da hoşlanmam. Aşkı hep akışına bırakıyorum.

 

Anadolu Ateşi günleri çok güzeldi
 * Bir dönem Anadolu Ateşi’nde dans ediyordun, şimdi dizide...- Evet, üniversite için Almanya’ya gidene kadar Anadolu Ateşi’nde dans ettim. Lisede profesyonel anlamda başladım dansa, bir daha kopamadım. Çok güzel bir dönemdi benim için. Hayatımda hep dans vardı. Ben dans etmeyi sevdiğim, böyle bir altyapım olduğu için o özellik senaryoya dahil edildi zaten. O yüzden çok mutluyum.

* Modelliğe devam edecek misin?- Modellik teklifleri geliyor ama ben tamamen oyunculuğa konsantre olmak istiyorum. Sadece çok özel tasarımcıların defilelerinde podyuma çıkabilirim.

 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 26/08/2016 01:32:40

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin