Melis Sezen: Aldatılan kadın asla kendini suçlamamalı

Hem ‘Sadakatsiz’ dizisinde canlandırdığı Derin rolüyle hem de kendi hayatının bilinmeyenleriyle ilgili konuşan ünlü oyuncu Melis Sezen, aldatılma travmasının nasıl aşılacağını anlattı. 

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 10:14
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 10:14
Melis Sezen: Aldatılan kadın asla kendini suçlamamalı

Ünlü oyuncu Melis Sezen, Re Touch Mag dergisinin yeni sayısına kapak oldu. Canlandırdığı Derin karakterini anlatan Sezen, “Derin’i her zaman en derinde bulmaya çalıştım, hâlâ da en derinine inmeye çalışıyorum. Bu bitmeyecek bir yolculuk ve böylesi duygusu yüksek, inancının peşinden giden, genç kızlıktan kadınlığa hatta anneliğe yolculuğu olan bir karaktere hayat vermekten çok mutluyum” dedi.

Evli bir erkekle ilişki yaşayıp boşanmalarına sebep olan Derin karakterini canlandıran oyuncu, gerçek hayatta kendisinin de aldatıldığını söylemişti. Bu durumu nasıl aştığıyla ilgili soruyu Melis Sezen şöyle yanıtladı: “Her insanın yaşadığı bir şey bu ve ilk başta insan şaşırsa da sonrasında kendini tamir edebiliyorsun. Algını değiştirmek en büyük çözüm bence. Kendini asla suçlamama farkındalığını kazanmak en büyük adım.”

Melis Sezen, “Türkiye’de bir şeyi değiştirme şansına sahip olsaydınız, neyi değiştirirdiniz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Sadece Türkiye için değil, tüm dünya için kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin son bulması! Cinsiyetçiliğin son bulması, cinsiyetçilik yerine insan kavramının yerleşmesi. İnsanın varoluşunun temelinde sevgi var bunu tüm dünyaya hatırlatmak ve farkında olmak lazım. Evrenin birbiriyle etkileşim içinde olduğunu farkında olmak lazım. Saygı duymayı öğrenmek lazım.”