Mehmet Yılmaz Ak, Alaçatı sokaklarında

Kanal D'nin fenomen dizisi 'Yargı'da 'Savcı Pars'ı canlandıran oyuncu Mehmet Yılmaz Ak, önceki gün Alaçatı’da görüntülendi. Gazetecilere selam vermeyi ihmal etmeyen Ak, tatilinin güzel gittiği söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2022 11:53
Değiştirme Tarihi: 29.06.2022 11:53
Mehmet Yılmaz Ak, Alaçatı sokaklarında

Önceki haftalarda sezon finali yapan, Kanal D'nin ilgiyle izlenen dizisi 'Yargı'da 'Savcı Pars' karakterine hayat veren oyuncu Mehmet Yılmaz Ak, geçtiğimiz ay YouTube'da yayınlanan “İbrahim Selim ile Bu Gece” programının konuğu olmuştu.

19 yaşına kadar Diyarbakır’da yaşayan Mehmet Yılmaz Ak, “Lisede edebiyat öğretmenim sayesinde oyunculuğa başladım. Ardından Ege Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okurken tiyatro vardı ve ona devam ettim. Sonra İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde tiyatro bölümüne girdim” demişti.

"AĞIR ABİLER TACİZ EDİYOR"

36 yaşındaki oyuncu, “Oynadığınız karakterden fazla etkilenip, sokakta sözle taciz eden oldu mu?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

 

"Evet, çok oluyor. Önceki işlerimde hep mafyatik roller vardı. Ağır abiler taciz ediyor, ‘Siz misiniz mafya, yoksa biz miyiz?’ diyorlardı. Ben de ‘Abi zaten iddiam yok’ açıklamasını yapıp, oradan gitmek zorunda kalıyordum. Şimdi ise savcı rolündeyim ve ‘Savcım hoş geldiniz’ diyorlar."

"KÜNEFE YAPTIRIP, ÇAY İKRAM EDİYORLAR"

Mehmet Yılmaz Ak, ‘Savcı Pars’ rolüne hazırlanırken gözlem yaptığını söylemişti: Avukatlar Savcı Pars’ın gerçekçi olduğunu söylüyormuş. Gözlemim iyi benim. Gurur duyuyorum ve mutlu oluyorum. Babam emekli polis. Oradan biraz despot tarafını aldım. Dürüst bir adamdı. Pars, biraz babam gibi. Onun hassasiyetlerindeki bir insana tanık oldum. Belki de onun vesilesiyle böyle bir şey oldu. İzleyici tarafından ‘Savcım savcım’ oldum bir anda. Çay, kahve ikram edenler, künefe yaptırıp, ismimi fıstıkla yazdıranlar oluyor. Benim ismim de uzun. En çok fıstık benim ismime gitmiştir.

"BİRAZ DA BAŞKA ROLLERİN TADINA BAKAYIM"

"Başarılı oyuncu, rolü nasıl seçtiğini ise şöyle anlatmıştı:

 

Rolün iyisine kötüsüne bakmıyorum ama çok üst üste kötü rolde oynayınca farklılaştırmak istiyorum. Kendimi geliştirdikçe başka şeyler de çıkar. Biraz da başka rollerin tadına bakayım istiyorum."

"TATİL GÜZEL GİDİYOR"

36 yaşındaki ünlü oyuncu, tüm bunların ardından önceki gün Alaçatı’da objektiflere takıldı. Arkadaşları ile beraber gezen Ak, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına selam vermeyi de ihmal etmedi.

Denize girmek yerine Alaçatı sokaklarında gezen Ak, sonrasında tatilin çok güzel gittiğini söyleyerek uzaklaştı.

(Milliyet) 

İlgili Sayfalar: Magazin