Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mehmet Çevik'ten Erol Evgin'e sert sözler!

Mehmet Çevik'ten Erol Evgin'e sert sözler!

Şarkıcı Erol Evgin'in "Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir ablamızla, 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin" açıklamasına, usta oyuncu Mehmet Çevik'ten sert tepki geldi.

27.06.2016 16:02

Mehmet Çevik, Esra Elönü'nün sunduğu 'Araftaki Sorular' programına konuk oldu. Usta oyuncu, "Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size? Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin" açıklamasını yapan Erol Evgin'i hedef aldı.

Sanatçıların nefret dili üzerinden siyasi söylem üretmesini doğru bulmadığını belirten Çevik, "Son dönemde çıkan haberlerden de görüyoruz. Diyorlar ki ben değerliyim, 2 üniversite bitirdim, sanatçıyım, ben çağdaşım. Peki. Hadi sizin haklı olduğunuzu düşünelim, yüzde 51'in cahil olduğunu düşünelim. Doğruyu siz biliyorsunuz, gerçekler sizde, çağdaş sizsiniz. O zaman neden anlatmadınız, neden paylaşmadınız?" ifadelerini kullandı.

"SANATÇI DEĞİL"
Gençliğinde şarkılarını dinlediği Evgin'in, sanatçı değil sadece şarkı söyleyen bir müzisyen olduğunu belirten Çevik, "Bugün şikayet ettiğimiz, 'Ben iki üniversite bitirdim, parmak basan adamla aynı yerde içinde olamam' diyen kişi sanatçı kavramı içinde değildir. Bir müzisyen, şarkı söylüyor. Sanat ise değiştiren, dönüştüren, tarif eden, yol gösteren bir yerdedir. Sanatçı da bunu yapan insanlardır" şeklinde konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil