TRT Diriliş: Ertuğrul'la başarıyı yakaladı

Usta karakter oyuncusu Mehmet Çevik, son dizisi Diriliş: Ertuğrul’u değerlendirdi.

Yayınlanma Tarihi: 06.02.2015 15:39
Değiştirme Tarihi: 06.02.2015 15:39
TRT Diriliş: Ertuğrul'la başarıyı yakaladı

Özellikle ‘Hanımın Çiftliği’ adlı dizideki performansıyla büyük övgüler alan usta oyuncu Mehmet Çevik, dijital sinema televizyon dergisi Filmstudio’ya konuştu.

Şu sıralar ‘Diriliş: Ertuğrul’da Deli Demir’i canlandıran, aynı zamanda Kocaeli Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni olan sanatçı, son dizisi Diriliş: Ertuğrul’u şöyle değerlendirdi: “TRT1 uzun zamandır beklediği başarıyı yakaladı. Bence uzun soluklu değil, yeterli soluklu olsun. Diriliş: Ertuğrul, ‘isteyince biz de güzel bir şeyler yapabiliyoruz’ dedirten bir proje.


Zaten Hollywood ile yarışıyoruz

Çevik, “Hollywood ile yarışabilir miyiz?” sorusunu ise şöyle cevapladı: “Biz zaten Hollywood ile yarışıyoruz. İçimizden biri kalkıyor, ‘canım ülkem’ deyip ödül alıyorsa ve bir film yapıyorsa, o film, öbür tarafın bin filmini döver zaten. Kaldı ki Hollywood’da film çekenler bizim yaşadıklarımızı yaşasalardı, bileklerini keserlerdi.

Doğru senaryoyu ve onu çekecek doğru yönetmeni bulsunlar ben Oscar’ı seneye alırım. Çünkü bizim onlardan aşağı kalır oyuncularımız yok.