Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Megastar Açıkhava’yı salladı

Megastar Açıkhava’yı salladı

Harbiye Açıkhava'daki konserlerine başlayan Tarkan, sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı...

05.09.2016 08:50

Harbiye Açıkhava’daki konser serisine önceki gün başlayan Megastar Tarkan’ı ilk gecesinde 6 bin kişi izledi. Konsere bilet bulamayan yüzlerce hayranı, Tarkan’ı uzaktan da olsa görüp dinleyebilmek için ‘Beleştepe’ adı takılan alana akın etti.

Megastar Tarkan, Eylül ayındaki geleneksel Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi konserlerine önceki akşam start verdi. 'Tarkan Zamanı' başlıklı konser serisini muhteşem bir performansla açan Tarkan; çığlıklar ve dumanlar arasında sahneye çıktı. Hareketli şarkıları ve danslarıyla binlerce kişiyi coşturan Megastar'ı yaklaşık 6 bin kişi izledi. Ünlülerin yoğun ilgi gösterdiği konseri; Çağla Şıkel, Tümer Metin, Aslışah Alkoçlar-Hakan Sabancı, Nilgün Belgün ve Emel Yıldırım gibi isimler en ön sıralarda izledi. Tarkan'ın eşi Pınar Dilek'in; konseri protokolden değil, sahnenin kenarından izlemesi dikkat çekti. "Bugünlerde sanatın birleştirici ve bütünleştirici gücüne ihtiyacımız var" diyerek izleyiciye seslenen ünlü şarkıcı, konserin ilk bölümünde 'Ahde Vefa' isimli Türk sanat müziği albümünden eserler seslendirdi. İzleyiciye "Ahde Vefa'yı beğendiniz mi?" diye soran Megastar'a, 6 bin kişi hep bir ağızdan "Evet!" diye yanıt verdi. Bunun üzerine Tarkan, sözlerine şöyle devam etti: "İlk kez Türk sanat müziği söylemek üzere sahneye çıktım. Çok heyecanlıyım. Sınıfı geçtim mi? 'Ahde Vefa' albümünü siz de çok sevdiniz. Haftalarca, aylarca uğraştık, nakış gibi işledik." Tarkan, konserin ilk bölümünde smokin giymeyi tercih etti. İkinci yarıya ise son şarkısı 'Cuppa' ile başlayan ünlü şarkıcı, binlerce kişiyi dans ettirdi.

Beleştepe doldu taştı
Biletlerin günler öncesinden tükendiği konserde, Açıkhava tıklım tıklım dolarken, bilet bulma umuduyla alana giden yüzlerce kişi dışarıda kaldı. Bileti olmayan Tarkan hayranları, 'beleştepe' olarak adlandırılan alanda toplanıp konseri uzaktan izledi. Beleştepe izleyicileri, "Tarkan'ı çok seviyoruz ama bilet bulmak mümkün değil. O yüzden konser sonuna kadar buradayız" dedi. Tarkan'ın Açıkhava konserleri, 6-7, 9-10 ve 11 Eylül'de de devam edecek.

Yorumlar | 0
üye profil