Medcezir'le ilgili bunları ilk kez duyacaksınız

Medcezir'le ilgili bunları ilk kez duyacaksınız
Yayınlanma Tarihi: 12.06.2015 11:02
Değiştirme Tarihi: 12.06.2015 12:56

Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy'un başrollerini paylaştığı dizi bu akşam final bölümüyle ekrana gelecek. İşte dizi ile ilgili bilinmeyenler...

Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un başrollerinde oynadığı ‘Medcezir’, bu akşam çok konuşulacak final bölümüyle ekrana geliyor.

Senaristliğini Ece Yörenç’in, yönetmenliğini Ali Bilgin’in üstlendiği ay yapım imzalı dizinin finalinde sorular cevap bulacak.

Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un yanı sıra Barış Falay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Defne Kayalar ve Can Gürzap’ın rol aldığı dizinin kamera arkası bilgileri de dikkat çekti.

Kamera arkası

Medcezir, yayınlandığı ilk günden bu yana başarılı hikayesi, oyuncu kadrosu, prodüksiyonu, kostümleri ve mekanları dahil olmak üzere çok konuşuldu.

Türk dizi tarihinin unutulmaz yapımlarına arasındaki yerini alan Medcezir'de karakterlerin kostümleri, ayakkabıları ve takıları modaya yön verdi; kullandıkları kelimeler milyonların diline pelesenk oldu. Bölüm etiketini bölüm yayınlanmadan saatler önce ülke gündemine taşıyan hayranlar; karakterler adına sayısız parodi ve fan hesabı açıp diziye sosyal medyadan da destek verdi.

- Kamera arkası ekibinde 100 kişinin çalıştığı Medcezir'de; iki sezon boyunca 7.700 kostüm, 1.740 çift ayakkabı giyildi.

- 150 şarkı çalındı,  Yaman ve Mira’nın düetleri haftanın en çok konuşulanları arasında yerini aldı.

- 9.240 sayfa senaryo yazıldı, 12.550 figüran rol aldı, 4.720 saat çekim yapıldı.

- Neredeyse her bölüm büyük bir davetin olduğu Medcezir’de 77 bölümde 35 parti verildi.

 - Yayınlandığı günden bu yana her yaştan seyircinin ilgisini çeken Medcezir, yurtiçi ve yurtdışında 30’un üzerinde ödül alarak kendi alanında bir rekora imza attı.

 - Sosyal medyada kırılması güç rekorların sahibi olan dizi,  neredeyse her hafta farklı etiketlerle hem Türkiye hem dünya gündeminde yerini aldı. Resmi Facebook sayfasında 2,5 milyon kişinin takip ettiği dizi, her yayın sonrası 3 milyona yakın kişi tarafından izlendi. Gündemden düşmeyen dizi yazılı basında ise 6.720 adet haberle yer aldı.