MasterChef’te son oyunu kim kazandı? 27 Aralık MasterChef 2020’de kim elendi, dördüncü kim oldu?

MasterChef Türkiye’de Emir ile Özgül arasındaki mücadele sona erdi. MasterChef’te final haftasına kalacak son yarışmacının belli olacağı 130. bölümde Emir ile Özgül kıyasıya bir rekabete girdi. Düellonun üçüncü oyununda yemek seçimi yarışmacılara bırakıldı. İki yarışmacı da dünya mutfağından birer klasik yemek yaparak şeflerin karşısına çıktı. Peki, MasterChef’te bu akşam 3. oyunu kim kazandı, kim kaç puan aldı? MasterChef 2020’de kim elendi, sezonun dördüncüsü kim oldu? İşte 27 Aralık MasterChef son puan dağılımı…

Yayınlanma Tarihi: 28.12.2020 00:33
Değiştirme Tarihi: 28.12.2020 00:33
MasterChef’te son oyunu kim kazandı? 27 Aralık MasterChef 2020’de kim elendi, dördüncü kim oldu?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de Emir ile Özgül düellosundaki üçüncü oyun da sona erdi. 27 Aralık Pazar tarihli MasterChef 130. bölümdeki son oyunda dünya klasiklerinden bir yemek hazırlanması istendi. İki yarışmacı da kendi seçtikleri Fransız mutfağından yemekler ile yarıştı. Peki, MasterChef’te 3. oyunu kim kazandı? Şefler, yarışmacılara kaçar puan verdi? MasterChef’e kim veda etti? MasterChef Türkiye son puan durumu haberimizde.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef’in 130. yeni bölümünde yarışmaya veda eden isim son oyunla belli oldu. Son oyun dünya klasiklerindendi ve hangi yemeği yapacakları yarışmacılara bırakıldı. Oyunda Emir ile Özgül’ün seçimi Fransız mutfağından oldu. Emir Gateau St. Honore tatlısını yaparken Özgül ise Beef Bourguignon yaptı ve şeflerin beğenisine sundular. Verilen 50 dakikalık sürenin sonunda şefler tadım yaparak yarışmacılara verdikleri puanları açıkladı. Bu oyunla birlikte Emir’in puanı, Özgül’ün puanı yükseldi. Böylece MasterChef Türkiye’den elenen Özgül, sezonu dördüncü olarak tamamladı.

DÜNYA KLASİKLERİ OYUNU PUAN DAĞILIMI

Danilo şef: Özgül 6 + Emir 7

Somer şef: Özgül 5 + Emir 7

Mehmet şef: Özgül 5 + Emir 6