MasterChef’te son dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 24 Ekim MasterChef haftanın eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye’de haftanın son dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Kocaeli’nde bir otomotiv fabrikasına konuk olan MasterChef 2020 yarışmacıları, özel konuklar için Kore mutfağından yemekler hazırladı. Bu hafta oynanan iki dokunulmazlığı kazanan Mavi takım, son dokunulmazlığı da alabildi mi? Kırmızı takım, MasterChef’te 3. dokunulmazlık oyununu kazanıp biraz olsun rahat nefes alabilecek mi? Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim alacak? Haftanın son eleme adayları kimler olacak? 24 Ekim Cumartesi akşamı MasterChef 84. bölüme dair detaylar haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2020 22:36
Değiştirme Tarihi: 25.10.2020 00:32

Ekranların en çok izlenen, en heyecanlı yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam 3. dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Ve onuncu haftanın eleme adayları ortaya çıktı. MasterChef 2020’de bu hafta Mavi takım, oynanan iki dokunulmazlık oyununu da kazanmıştı. Dört eleme adayı çıkaran Kırmızı takım, son dokunulmazlık oyununu kazanmak ve daha fazla takımdan yarışmacıyı eleme potasına göndermemek istiyor. 24 Ekim Cumartesi akşamı MasterChef 84. bölümde oynanacak dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazanacak? Kimler potaya gidecek? Haftanın eleme adayları kimler olacak? Detaylar haberimizde.

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef, bu akşam Kocaeli’nde bir otomotiv fabrikasına konuk oldu. Şefler, bu akşam yapılacak yemekleri açıkladı. Açıklanan bu yemekler için verilen süre ise 50 dakika idi. Her iki takımda yabancı bir ülkeye ait yemekleri verilen içinde tamamlamayı başardı ve şeflerden tebrik aldılar. Yapılan bu yemekler için verilen oylar şefler tarafından tek tek açıldı ve hangi yemekte hangi takım daha başarılı oldu açıklandı. Buna göre bu akşamın kazananı Kırmızı takım oldu ve son dokunulmazlığı kazandı. Kırmızı takım, 24-21 skorla dokunulmazlık oyununu kazandı. Yapılan yemeklere göre oyların dağılımı şöyle oldu;

1- Tteokbokki: Mavi takım 5-4
2- Chijeu-Buldak: Kırmızı takım 8-1
3- Bibimbap: Mavi takım 6-3
4- Gyeranmari: Mavi takım 8-1
5- Mandu: Kırmızı takım 8-1

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de bu akşam dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Bu oyunda yarışmacılara çeşitli kuruyemişler verilerek yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Bunun için verilen süre ise 45 dakika idi. Yarışmacılar, 3 dakikalık market alışverişi sonrasında kafalarında tasarladıkları yemekleri yapmaya başladı. Süre sonunda tadım sonrasında şefler, son üç ismi açıkladı. Bu isimler; Eray, Serhat ve Esra idi. Bu yarışmacılar arasında bu gece bireysel dokunulmazlığı kazanan ise Serhat oldu.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef 2020’de iki dokunulmazlık oyununu da kaybeden Kırmızı takımdan dört eleme adayı çıktı. Bunlardan ilki Berker oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül, Berker’i eleme potasına göndermişti. Oylama sonucunda ikinci eleme adayı Sefa oldu. İkinci dokunulmazlık oyunu sonrasında bireysel dokunulmazlığı kazanan Ebru oldu ve onun eleme potasına gönderdiği Tanya, haftanın üçüncü eleme adayı oldu. Aynı akşam yapılan oylamada ismi en çok yazılan Emir, dördüncü eleme adayı oldu.

MasterChef Türkiye'de Mavi takımdan bireysel dokunulmazlığı kazanan Serhat'ın eleme potasına göndermeyi seçtiği isim Uğur oldu. Böylece haftanın 5. eleme adayı Uğur oldu.

Mavi takımda yapılan oylama sonucunda ismi en çok yazılan Esra, MasterChef'te haftanın son ve 6. eleme adayı oldu.

MASTERCHEF’TE 1. VE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANMIŞTI?

MasterChef Türkiye’de bu hafta kaptanlık oyununu Eray kazanmış ve Mavi takım kaptanı olmuştu. Kendisine rakip olarak da Emir’i Kırmızı takım kaptanı seçmişti. Kaptanlar düellosunu da kazanan Eray, verilen avantaj ile karşı takımdan Barbaros’u almış, karşılığında Ebru’yu vermişti. Bu şekilde son halini alan Mavi takım ile Kırmızı takım arasında iki dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunların ikisinden de birer farkla galip çıkan Mavi takım oldu.