MasterChef’te şampiyon kim oldu? Barbaros mu Serhat mi? 3 Ocak MasterChef Türkiye şampiyonu belli oldu!

MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu bu akşam canlı yayında belli oldu. TV8 ekranlarından büyük bir ilgiyle takip edilen yarışma MasterChef’te iki finalist, Barbaros ve Serhat, son kez mutfağa girdi ve gecenin sonunda bir yarışmacı MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu oldu. 3 Ocak Pazar akşamı MasterChef Türkiye’nin 134. bölümünde Serhat ve Barbaros, önce iki farklı menü hazırladı. Son olarak canlı yayında iki yarışmacının imza tabağı ile kazanan ortaya çıktı. Peki, MasterChef Türkiye şampiyonu kim oldu? MasterChef 2020’de kupayı kim aldı? Serhat mi Barbaros mu? İki yarışmacının son puan durumu nedir? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2021 00:59
Değiştirme Tarihi: 04.01.2021 00:59

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam şampiyon belli oldu. Altı ay süren kıyasıya mücadele sonrasında finale kalan Serhat ile Barbaros, MasterChef Türkiye şampiyonu olmak için mutfağa bir kez daha girdi ve tezgahın arkasında tüm hünerlerini şeflere son kez sergiledi. Dün yapılan MasterChef 2020 büyük final ilk turunu Barbaros, 3 puan önde tamamlamıştı. İki yarışmacının 3 Ocak Pazar MasterChef Türkiye 134. bölümdeki kapışması ile sezonun birincisi belli oldu. Peki, MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu kim oldu? Serhat mi Barbaros mu kazandı? Kupayı kim aldı?

MASTERCHEF’TE KİM ŞAMPİYON OLDU?

Temmuz ayında yeni sezonuna giren MasterChef Türkiye’de onlarca isim arasında finale kalan Serhat ile Barbaros oldu. Takım oyunlarında bireysel mücadeleye geçen ve sonrasında finalist olan iki yarışmacı dün ilk turda karşı karşıya geldi. Bu akşam ise iki yarışmacı son kez karşılaştı. 3 Ocak Pazar MasterChef 134. bölümde iki yarışmacı Türk mutfağı ve dünya mutfağından başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan birer menü hazırladı. İki menü şefler tarafından onar puan üzerinden değerlendirildi. Sonrasında canlı yayında iki yarışmacı kendi imza tabaklarını hazırlayıp şeflerin beğenisine sundu. Burada verilen puanlar ile MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu belli oldu. Canlı yayında şeflerin verdiği puanlar sonrasında Serhat, MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu oldu!!!

Son oyunda şeflerin verdiği puanlar ve son puan durumu şu şekilde;

Somer şef: Serhat 9 - Barbaros 8
Danilo şef: Serhat 9 - Barbaros 8
Mehmet şef: Serhat 9 - Barbaros 8

Barbaros 142 - Serhat 144

İLK OYUN: TÜRK MUTFAĞI MENÜSÜ

MasterChef Türkiye finalinde iki yarışmacı, ilk menülerini açıkladı. Şefler, yarışmacılara bu turda başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan menüyü yapmaları için 1,5 saat süre verdi. Sürenin sonunda şeflerin yarışmacılara verdiği puanlar ve son puan durumu şöyle oldu;

Somer şef: Serhat 8 - Barbaros 8
Danilo şef: Serhat 9 - Barbaros 8
Mehmet şef: Serhat 8 - Barbaros 7

Barbaros 92 - Serhat 91

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

İKİNCİ OYUN: DÜNYA MUTFAĞI MENÜSÜ

MasterChef'te günün ikinci oyunu dünya mutfağı menüsü idi. Yarışmacılar, oyun öncesinde yapacakları menüyü açıkladı. Başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan menüyü hazırlamaları için verilen süre 90 dakika... Süre bitiminde şefler yarışmacıları değerlendirdi. Fakat verdikleri puanları canlı yayının başında açıkladılar. Buna göre MasterChef 2020'de yarışmacıların son puan durumu şöyle oldu;

Somer şef: Serhat 9 - Barbaros 8
Danilo şef: Serhat 9 - Barbaros 9
Mehmet şef: Serhat 8 - Barbaros 9

Barbaros 118 - Serhat 117

MASTERCHEF TÜRKİYE FİNAL CANLI YAYIN: İMZA TABAĞI

MasterChef Türkiye'de aylardır süren maratonun sonuna gelindi. Uzun süren kıyasıya rekabetin sonunda finale kalan iki yarışmacı Serhat ile Barbaros oldu. İki gün boyunca mutfak becerilerini sergileyen yarışmacılar, son olarak canlı yayında imza tabaklarını MasterChef 2020 jürisine sunacak. Bunun için yarışmacıların bir saat süreleri bulunuyor. Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya'dan oluşan MasterChef Türkiye jürisi son kez yarışmacıların tabaklarını değerlendirecek.

2020 MASTERCHEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUK ÖDÜLÜ

Merakla beklenen MasterChef Türkiye şampiyonluk ödülü açıklandı. 2020 MasterChef Türkiye birincisine verilecek ödül: Jeep Renegade olacak.

MASTERCHEF TÜRKİYE BÜYÜK FİNALDE SON PUAN DURUMU

MasterChef Türkiye büyük final ilk turunda Serhat ile Barbaros, 3 oyun oynadı. Önce, yarışmaya ilk geldikleri zaman yaptıkları yemeği bir kez daha yaptılar. Sonra dört temel malzeme ile yaratıcı bir yemek yaptılar. Son olarak kendileri için dönüm noktası sayılan bir yemeği yaptılar. Bu üç yemek tek tek değerlendirildi. Verilen puanlar sonrasında Barbaros 69 puan, Serhat 66 puan topladı.