MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? İşte 1 Aralık MasterChef 2020’de 25 bin lira ödülü kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de ödül oyununu kim kazandı merak ediliyor. Bu akşam, 1 Aralı Salı günü MasterChef’in 112. bölümünde yarışmacılar, bireysel olarak ödül oyununda mücadele etti. Konsepti “Ciğer” olarak belirlenen ödül oyunu üç tur şeklinde yapıldı. Her turda farklı bir ciğer yapılan ödül oyununda rakiplerini tek tek geçen isim, 25 bin liranın sahibi oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam ödül oyununu kim kazandı? İşte ödül oyunu detayları…

Yayınlanma Tarihi: 01.12.2020 23:32
Değiştirme Tarihi: 01.12.2020 23:32
MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? İşte 1 Aralık MasterChef 2020’de 25 bin lira ödülü kim kazandı?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de bu akşam çok farklı bir ödül oyunu heyecanı yaşandı. MasterChef 2020’nin 16. Haftasında kaptanlar ve takımlar belli olduktan sonra yarışmacılar bu sefer ödül oyunu için karşı karşıya geldi. Bu akşamki ödül oyununda sistem değişti. Daha önce ilk olarak takımların karşılaştığı ödül oyununda yarışmacılar bireysel olarak karşılaştı. Her turda iki yarışmacının elendiği oyunda üçüncü tur sonucunda 25 bin lirayı kazanan isim belli oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? İşte 1 Aralık MasterChef 112. bölüm ödül oyunu detayları…

MASTERCHEF’TE ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

Her hafta Salı günü yapılan ödül oyunu MasterChef Türkiye’de yine büyük bir heyecan yarattı. Son bölümde kaptanlık oyunu sonrasında Mavi takım ve Kırmızı takım kaptanları belli oldu. Sonrasında ise haftanın takımları oluşturuldu. Bu akşam ise ödül oyununda yarışmacılar yine bireysel olarak mücadele etti. Şefler, sistemi değişen ödül oyunun üç turdan oluştuğunu ve her turda iki yarışmacının eleneceğini ve finalde ise ödülü kazanan yarışmacının açıklanacağını belirtti.

MasterChef 2020 ödül oyununda konsept ciğer olarak açıklandı. Her turda sırasıyla Arnavut ciğeri, ciğer şiş ve Edirne tava ciğer yapılması istendi. İlk turda şefler, tadım yaptıktan sonra Sefa ve Emir’in elendiğini açıkladı. Sefa, süre bittikten sonra tabağına müdahale edince değerlendirme dışı kaldı ve elendi.

İkinci turda ise beş yarışmacı tezgâhlarının başına geçti ve ciğer şiş yapmaya başladı. Süre sonunda tadımı yapılan ciğer şişleri en zayıf yapan yarışmacılar, şeflerin kararı ile Ebru ve Serhat oldu.

Ödül oyunu final turuna kalan isimler Özgül, Barbaros ve Eray oldu. Bu turda istenilen yemek ise Edirne tava ciğeri oldu. Ülkemizin nefis tatlarından biri olan Edirne tava ciğerini yapan yarışmacılar, tabaklarını şeflerin beğenisine sundu. Şefler, tek tek yarışmacıların yaptığı ciğerlerini tadımını yaptı. Bu akşamın en iyi tabağını hazırlayan şeflerin oybirliği ile Eray oldu ve 25 bin liralık ödülü kazandı.