MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? 3 Kasım MasterChef 2020’de 25 bin TL ödülü kazanan Uğur mu Barbaros mu

MasterChef’te ilk ödül oyununu kazanan kim oldu? MasterChef Türkiye son bölümde şefler yarışmadaki değişiklikleri anlatmıştı. Eleme sistemi değişen MasterChef 2020’de bir yenilik ise her hafta Salı günü ödül oyunu oynanacak olması idi. 3 Kasım Salı günü MasterChef 92. bölümde sezonun ilk ödül oyunu oynandı. Heyecanlı, gergin bir ortamda geçen oyunda 25 bin liralık ödüle ulaşmak için yarışmacılar kıyasıya lezzet rekabetine girdi. Peki, MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? 25 bin liralık ödülü Uğur mu Barbaros mu kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 00:02
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 00:15
MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? 3 Kasım MasterChef 2020’de 25 bin TL ödülü kazanan Uğur mu Barbaros mu

Eğlence, rekabet ve lezzetin buluştuğu MasterChef Türkiye’de bu akşam yeni bir dönem başladı. Dün açıklanan yeni eleme sistemi ile birlikte her hafta çok özel ödüllerin verileceği ödül oyununun ilki bugün oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım kaptanlarından dört çeşit yemek isteyen şefler, ilk olarak şefleri yarıştırdı. Sonrasında onları durdurup birer yarışmacı seçmelerini istedi. Bu şekilde devam eden oyunda galip gelen 25 bin lira ödül kazandı. Peki, MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? 3 Kasım Salı MasterChef 92. bölüm ödül oyunu detayları…

MASTERCHEF’TE İLK ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de ilk defa oynanan ödül oyunu, yarışmacılar ve izleyicilerde ayrı bir heyecan yaşattı. Ödül oyunu, iki turdan oluşuyordu. İlk turda şefler, takımlardan başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan yaratıcı üç yemek istedi. Kaptanlar, ne yapacaklarına karar verdikten sonra market alışverişi yaptı. Ve bu yemeklerin yapımı için bir saat süre verildi.

MasterChef’te ödül oyunu ilk olarak kaptanlar ile başladı. Emir ile Serhat, planlanan yemekleri yapmaya başladı. Sonrasında şefler, kaptanlara takımlarından ikişer yarışmacı seçmeleri istedi. Mavi takımdan Eray ile Esra, Kırmızı takımdan Barbaros ile Özgül aşağıya indi ve tezgahın arkasına geçerek yemeklere devam etti. Kaptanlar ise yemeklere dokunmadan sadece arkadaşlarını yönlendirdi. Oyun bu şekilde devam ederken şefler, yarışmacıların değiştirilmesini istedi. Mavi takımda Sefa, Ayyüce Furkan ve kırmızı takımda ise Ebru ile Uğur görevi devraldı. Oyunun son çeyreğinde ise şefler tüm yarışmacıları aşağıya indi ve böylece yemekler tamamlandı.

Sürenin dolması sonrasında şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Şeflerin oybirliği ile karara göre Kırmızı takım, Mavi takıma göre iki yemekte daha başarılı oldu ve ödül oyunu ilk turunu kazanan takım oldu.

İkinci turda Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel olarak ödül oyunu oynadı. Bu oyunda şefler; fesleğen, dereotu, nane, tarhun otu ve biberiye kullanarak bir yaratıcı yemek yapmalarını istedi. Fakat bu taze baharatların üstü kapalı idi ve yarışmacılar sırasıyla seçim yaptı. Yarışmacılar ve taze baharat dağılımı şöyle oldu;

Özgül - Tarhun

Ebru - Fesleğen

Serhat - Dereotu

Barbaros - Biberiye

Uğur – Nane

Yarışmacılar, sonrasında ne yapacaklarına karar verdikten sonra ona göre market alışverişi yaptı. Devamında verilen süre içinde en güzel yaratıcı yemeği yapmaya çalıştı. Şefler, süre bitiminde yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve sondan başa doğru sırayı açıkladı. Bu gecenin en iyi yaratıcı yemeğini yapan Uğur, MasterChef’te ödül oyununu kazandı ve 25 bin liralık ödülün sahibi oldu.

MASTERCHEF YENİ ELEME SİSTEMİ

MasterChef'te her hafta takımlar arasında üç dokunulmazlık oyunu oynanıyor ve her oyun sonrasında kaybeden takımdan iki eleme adayı çıkıyor. Böylece haftada altı eleme adayı belirleniyordu. Pazar günü bu altı yarışmacı arasında oynanan eleme oyunu sonrasında bir kişi eleniyordu.

MasterChef 2020 yeni dönemde dokunulmazlık oyunu, her hafta Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. Her oyun sonrasında birer eleme adayı çıkacak. Böylece belirlenen 3 eleme adayı ile eleme oyunu oynanacak.

12. HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

Kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı olan Emir ile onun seçimi ile Kırmızı takım kaptanı olan Serhat, tek tek yarışmacıları seçerek bu haftanın takımlarını oluşturdu. İşte 12. haftanın takımları…

MAVİ TAKIM: Kaptan Emir, Furkan, Esra, Eray, Ayyüce, Sefa

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Barbaros, Uğur, Özgül, Ebru