MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? 21 Ağustos MasterChef Türkiye’de Kızlar evi mi Erkekler evi mi kazandı

MasterChef Türkiye’de ödül oyununu kazanan takım belli oldu. Yarışmacıların belirlendiği, ilk kaptanlık oyununun oynandığı ve 4 eleme adayının belli olduğu haftada MasterChef heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. 21 Ağustos Cuma akşamı MasterChef 2020 32. bölümde Mavi takım ile Kırmızı takım, ödül oyunu için karşı karşıya geldi. Oyunda bazı yarışmacılar takım değiştirirken bazı yarışmacılar da isimleri yazıldığı için oyun dışında kaldılar. Karşılıklı yapılan bu değiştirmeler sonrasında bir tarafta kadın yarışmacılar, diğer tarafta erkek yarışmacılar yer aldı. Peki, MasterChef’te kim kazandı? MasterChef Türkiye’de ödül oyununu hangi takım kazandı? Ödül neydi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 22.08.2020 00:22
Değiştirme Tarihi: 22.08.2020 00:22
MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? 21 Ağustos MasterChef Türkiye’de Kızlar evi mi Erkekler evi mi kazandı

TV8 ekranlarından her akşam ayrı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye’nin yeni bölümünde ilginç bir ödül oyunu oynandı. 21 Ağustos Cuma akşamı ise MasterChef’te ödül oyunu heyecanı yaşandı. 32. Bölümde oynanan ödül oyununda takımlar arasında yarışmacı değişikliği yapıldı. İki yarışmacı da isimleri yazılarak oyunda yer alamadı. Böylece MasterChef 2020’de kadınlar ve erkeklerden oluşan iki takım oluşturuldu. Müthiş mücadele sonunda kazanan takım, müthiş bir ödülün sahibi oldu. Peki, MasterChef’te ödül oyununu Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Vejetaryen menüyü en iyi hazırlayan takım hangisi oldu? Hangi yarışmacılar takım değiştirdi? İşte MasterChef son bölümde ödül oyununda yaşananlar…

TAKIMLAR NASIL OLUŞTURULDU?

MasterChef'te ödül oyunu öncesi jüri üyeleri, yarışmacılardan mavi ve kırmızı takım önlüklerini çıkarttı. Tüm yarışmacılar, beyaz önlükleri giydi. Sonrasında Kırmızı takımdan Ayyüce ile Duygu'yu karşı takıma geçirdi. Mavi takımdan Berk, Eray ve Emir ise diğer takıma geçti. Böylece bir taraf kadın yarışmacılar, diğer taraf erkek yarışmacılar oldu. Fakat erkek yarışmacılarda bir kişi fazla olduğu için eşitlemek için takım içi bir oylama yapıldı. Bu oylamada ismi en çok yazılan yarışmacılar Serhat ile Sedat oldu. Bu yarışmacılar, oyunda yer almadılar ve arkadaşlarını yukarıdan izlediler.

Kadın yarışmacılar, eğer kendilerine sorulacak olsa idi Barbaros'un ismini söyleyeceklerini belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE ÖDÜL NEYDİ?

Kazanan takım, 10 bin liralık hediye çeki aldı.

MASTERCHEF’TE KİM KAZANDI?

Ödül oyununda takımlardan Beş çeşit vejeteryan yemek yapmaları istendi. Bu menüde olması istenilen yemekler; soğuk başlangıç, çorba, salata, ana yemek, tatlı şeklindeydi. Bu yemeklerin pişirilmesi için verilen süre ise 40 dakika idi. Planlama için takımlara üç dakika verildi. Planlama sonrasında market alışverişi için ise 3 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında ise oybirliği ile kararlarını açıkladılar. Buna göre MasterChef'te ödül oyununu kazanan takım Erkekler oldu. Erkekler takımı, yapılan yemekler arasında çorba, ana yemek ve tatlı da daha başarılı oldular. Böylece MasterChef 2020'nin ilk ödülünü kazandılar.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020 ELEME ADAYLAR KİMLER?

MasterChef Türkiye’de bir ay süren elemeler sonrasında ana kadronun 16 yarışmacısı geçen hafta belirlenmişti. Bu yarışmacıları, Pazartesi günü sezonun ilk kaptanlık oyununu oynadılar. Bu oyunda Mavi takım kaptanlığını kazanan Tanya oldu ve Kırmızı takımın kaptanı olarak Ayyüce’yi seçti. Kaptanlar sonrasında teker teker yarışmacı seçerek takımlarını oluşturdu.

MasterChef 2020’de bu şekilde oluşturulan Mavi takım ile Kırmızı takım, haftada üç kez dokunulmazlık oyunu oynayacak. Bu oyunlarda dokunulmazlığı kaybeden takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynayacak. Bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi bir eleme adayı belirleyecek. Sonrasında oylama ile ismi en çok yazılan kişi de diğer eleme adayı olacak. Bu şekilde haftada 6 eleme adayı ortaya çıkacak.

Bu hafta, MasterChef’te iki dokunulmazlık oyunu oynandı. İlk oyunu Mavi takım kazanmış ve Kırmızı takımdan eleme adayları; Sedat ve Celal olmuştu. İkinci dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım da ise Eray ve Esra oldu. Üçüncü dokunulmazlık oyunu ile belirlenecek iki yarışmacı ile haftanın eleme adayları belli olacak. Bu altı yarışmacı, MasterChef’te eleme oyunu oynayacak ve yarışmaya veda eden isim belli olacak.