MasterChef’te MasterClass ödül oyununu kim kazandı? 3 Eylül 2020 MasterClass’ı kazanan isim ve ödülü!

MasterChef Türkiye 2020'nin bu akşamki yeni bölümünde yarışmacılar 3. kez MasterClass eğitimi almanın heyecanını yaşadı. Mehmet Şef ile başlayan MasterClass serüveni geçtiğimiz hafta Somer Şef ile devam ederken; bu hafta Danilo Şef'in stüdyoda İtalyan rüzgarları estirmesi heyecanı daha da doruğa çıkardı. Bu akşam, MasterClass eğitiminde yarışmacılara elde ev yapımı makarna ve risotto yapmayı, bu yapımın inceliklerine dair teknikleri anlatan Danilo Şef ardından yarışmacılardan makarna hazırlamalarını istedi ve mücadele başladı! MasterClass ödül oyununda bu hafta oldukça eğlenceli anlar ekrana gelirken; oyunun sonunda en iyi tabağı çıkaran altı isim belli oldu! Ardından Danilo şef bu altı isimden ne istedi? TV8 ekranlarında 3 Eylül MasterClass ödül oyununun kazananı kim oldu? MasterClass ödülü ne olarak belirlendi? İşte, detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 00:28
MasterChef’te MasterClass ödül oyununu kim kazandı? 3 Eylül 2020 MasterClass’ı kazanan isim ve ödülü!

MasterChef 2020'ye damgasını vuran bir bölüm daha bu akşam yarışmanın sıkı takipçileri ile buluştu ve MasterClass heyecanı muhteşem bir mücadeleye dönüştü. Danilo Şefin anlattığı elde makarna yapımı ve incelikleri ardından Risotto yapımı ve tarifi takip etti. Bu akşam en iyi makarna tabağını çıkaran altı isim tekrardan bir araya gelerek bu defa en başarılı Risotto tabağını çıkarmak için kıran kırana bir mücadele verdi ve tüm hünerlerini sergiledi! Peki bu akşam Danilo Zanna'nın anlattığı teknikler ışığında 3 Eylül Perşembe MasterClass'ın kazananı kim oldu? Detaylar haberimizde!

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE 3 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ MASTERCLASS'I KAZANAN YARIŞMACI KİM OLDU?

Bu akşam MasterChef 2020'de İtalyan rüzgarları esti ve Danilo Şef, el yapımı makarnadan Risotto'ya kadar birçok yemeğin tekniğini, tarifini ve püf noktalarını stüdyoda yarışmacılara verdi! Makarna yapımında karşı karşıya gelen 16 yarışmacının hazırladığı makarna tabaklarını tadan şefler başarılı buldukları tabakların sahiplerini söyledi!

Haber ile ilgili metin girin!.

Mehmet Şef, Duygu ve Eray'ın tabağını beğendiğini açıkladı.

Somer Şef, Esra ve Özgül'ün tabağını beğendiğini açıkladı.

Danilo Şef, Emir ve Uğur'un tabağını beğendiğini açıkladı.

Adı açıklanan bu altı yarışmacı, bir sonraki turda tekrar, Risotto yapımında karşı karşıya geldi!

Haber ile ilgili metin girin!.

Emir, Özgül, Uğur, Duygu, Esra ve Eray'ın hazırladığı risotto tabaklarıdan şefler sırası ile tadım yaptı; MasterClass ödül oyununu kazanan isim şeflerin kararı doğrultusunda belli oldu! 3 Eylül Perşembe MasterChef 2020'de MasterClass'ın kazananı Emir Elidemir oldu.

MasterClass'ta bu akşamın birincisi Emir Elidemir'in risotto tabağı:

Haber ile ilgili metin girin!.

3 EYLÜL MASTERCLASS ÖDÜLÜ NE OLARAK BELİRLENDİ?

Bu akşamki MasterClass'ın ödülünü kazanan yarışmacı Emir oldu ve bu akşamın birincisi; İtalya'dan gelen özel bir makarna açma makinesinin sahibi oldu!

Haber ile ilgili metin girin!.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA MASTERCLASS'I KAZANAN YARIŞMACI KİMDİ? GEÇEN HAFTANIN MASTERCLASS ÖDÜLÜ NEYDİ?

Geçteb hafta Somer Şef, yarışmacılara MasterClass’ta oldukça incelikli eğitimler verdi. Domates salçası, biber salçası ve turşu yapımına dair birçok mevsimlik ürünün eğitimini veren Somer Şef, daha sonra yarışmacıları ödül oyununda sınadı.

MasterClass eğitimlerini en iyi şekilde alan yarışmacılar, MasterClass ödül oyununda en iyi domates çorbasını yapmak için karşı karşıya geldi. Şefler tek tek yarışmacıların tabaklarını gezdi ve ardından iyi lezzeti ortaya koyan yarışmacılar belirlendi.

Şefler bir sonraki tura geçecek olan 6 ismi belirledikten sonra, en iyi domates çorbasını yapan isimler, Esra, Sefa, Ayyüce, Celal, Uğur ve Tanya olarak açıklandı. Somer Şef daha sonra yarışmacılara bir sonraki turda ne yapacaklarını anlattı. Yarışmacılar tatlı, tuzlu, ekşi, acı ve umamiyi kullanarak 5 farklı lezzetle en iyi tabağı çıkarmaya çalıştı.

MasterClass'ta ilk aşamayı geçen altı yarışmacı en iyi tabakları yapabilmek için ödül oyununda son ana kadar mücadele verdi. Yemeklerini tamamlayan yarışmacılar arasında 1 kişi MasterClass ödülünü kazanan taraf oldu ve bu isim gecenin sonunda Ayyüce olarak belirlendi ve geçtiğimiz hafta Ayyüce, Vestel’in 7 farklı yemek yapabilen yemek makinesinin sahibi oldu.