MasterChef’te kim kazandı? 5 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de kaptanlar düellosunu kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de haftanın kaptanları ve takımları belli oldu. 5 Ekim Pazartesi MasterChef 71. bölümde oynanan kaptanlık oyunu sonucunda Mavi takım kaptanı oldu. Onun seçtiği isim ise Kırmızı takım kaptanı belli oldu. İki takımın kaptanı, kalan 13 yarışmacı arasından seçtikleri isimler ile MasterChef’te yeni haftanın Mavi ve Kırmızı takımlarını oluşturdular. Son olarak ilk takım oyununda avantajı kazanmak için kaptanlar karşı karşıya geldi. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? Bu hafta düelloyu kazanan takımın ödülü ne oldu?

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2020 00:17
Değiştirme Tarihi: 06.10.2020 00:17
MasterChef’te kim kazandı? 5 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de kaptanlar düellosunu kim kazandı?

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de sekizinci haftanın kaptanlık oyunu bu akşam oynandı. 5 Ekim 2020 tarihli MasterChef 71. bölümde kaptanlık oyununu kazanan Esra, Kırmızı takım kaptanı olarak Ebru’yu seçti. Sonrasında kaptanlar, bu haftanın takımlarını oluşturdu. Son olarak ise takımlarına süre avantajını kazandırmak için düelloda karşılaştı. Peki, MasterChef’te hangi kaptan düelloyu kazandı? Kaptanlar düellosunun ödülü neydi?

KAPTANLAR DÜELLOSU ÖDÜLÜ NEYDİ?

MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan kaptanlar düellosu öncesinde şefler, kazanılacak avantajı açıkladı. Bu hafta, kazanılan avantaj ilk oyunda değil ikinci oyunda kullanılabilecek. Düelloyu kazanan kaptanın takımı, market alışverişinde iki katı süre alacak.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de bu akşam oynanan kaptanlık oyununu Esra kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu. Esra, Kırmızı takım kaptanı olarak Ebru’yu seçti. MasterChef’te haftanın takımları, kaptanlar tarafından tek tek seçilen yarışmacılar ile oluşturuldu. Bu akşamın son oyunu kaptanlar arasında oynandı. Kaptanlar düellosunda Esra ve Ebru karşı karşıya geldi. Şefler, kaptanlar düellosu yemeğini Levrek Buğulama olarak açıkladı ve bu yemek için 35 dakika süre verdi. Her iki takımın yarışmacıları, kaptanlarına yukarıdan destek verdi. Süre sonunda şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Şeflerin tadımı sonrasında oybirliği ile verdikleri karar sonucunda MasterChef'te kaptanlar düellosunu kazanan Ebru ve böylece Kırmızı takım oldu.

MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIMLARDA HANGİ YARIŞMACILAR VAR?

MasterChef son bölümde Mavi takım kaptanı Esra ve Kırmızı takım kaptanı Ebru’nun yarışmacı seçimleri ile haftanın takımları şu şekilde oluştu;

Mavi takım: Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

Kırmızı takım: Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison