MasterChef’te kim kazandı? 23 Eylül 2020 MasterChef Türkiye’de MasterClass ödülünü kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam MasterClass ödülünü kazanan isim belli oldu. 23 Eylül 2020 tarihli MasterChef 62. bölümde yarışmacılar, sırasıyla Mehmet şef, Danilo şef ve Somer şeften bazı teknikler ve yemekler konusunda eğitim aldılar. Bu eğitim sonunda yapılan sınavlardan başarılı olanlar sonraki tura geçti. Bu şekilde 16 yarışmacı arasında finalde MasterClass ödülü iki isim arasında belirlendi. Peki, MasterClass ödülünü kim kazandı? MasterChef Türkiye’de bu hafta MasterClass ödülü neydi?

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 00:40
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 00:40
MasterChef’te kim kazandı? 23 Eylül 2020 MasterChef Türkiye’de MasterClass ödülünü kim kazandı?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye, üçüncü sezonunda ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. MasterChef 2020’de bu akşam MasterClass bölümü ekrana geldi. 23 Eylül Çarşamba günü 62. bölümde 16 yarışmacı MasterClass eğitimini Mehmet şefle almaya başladı. Her eğitim sonunda yapılan sınavı geçenler, sonraki turda diğer şeflerin eğitimine girdi. Böylece son dört yarışmacı arasında MasterClass’ı kazanan isim ortaya çıktı. Peki, MasterChef’te MasterClass ödülünü kim kazandı? İşte MasterClass eğitiminde yaşananlar…

HANGİ ŞEF, HANGİ EĞİTİMİ VERDİ?

MasterChef Türkiye’de bu akşam üç şef tarafından yarışmacılara özel teknikler ve özel tarifler anlatıldı. İlk olarak Mehmet şef, tabaklama – tabak sunumu üzerine eğitim verdi. Sonraki turda Danilo şef, nefis çıtır çıtır yumuşacık hamburger ekmeği nasıl yapılır püf noktasını anlattı. Son turda Somer şef tarafından Pavlova tatlısı tarifi incelikleri anlatıldı.

MASTERCLASS ÖDÜLÜ NEYDİ?

23 Eylül 2020 tarihli MasterChef yeni bölümde yapılan MasterClass oyununu kazanan yarışmacı, ülkemizden dünyanın en iyi 100 restoran arasına giren iki restorandan birinde MasterClass eğitimi kazandı. Kazanan yarışmacı, Maksut Akşar tarafından bir gün boyunca MasterClass eğitimi alacak.

MASTERCLASS’I KİM KAZANDI?

MasterChef’in altıncı haftasında düzenlenen MasterClass’ta üç şef ile üç tur oynandı. İlk turda 16 yarışmacıdan 9 tanesi başarılı sayıldı ve sonraki tura geçti. İkinci tura geçen isimlerden Serhat, bir yakınının hastalanması nedeniyle eğitime katılamadı. Kalan bu sekiz yarışmacıdan final turuna geçen ise 4 isim vardı. Bu isimler Furkan, Eray, Duygu ve Özgül idi. MasterClass son turda Pavlova tatlısı yarışmacıların sınavı idi. Somer şefin anlattığı Pavlova tatlısını en iyi yapan Eray oldu ve MasterClass ödülünü kazandı.