MasterChef’te kim kazandı? 15 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye ana kadrosuna kim seçildi? Günün birincisi

MasterChef Türkiye’de ana kadroya bu akşam kim girecek merak ediliyordu. 15 Ağustos Cumartesi günü MasterChef’in 26. bölümü ekrana geldi. Son bölümde Uğur’un önlüğü kazanıp yukarı çıkması ile final turunun ikinci grubunda kalan 8 kişi, MasterChef günün birincisi olmak için yarıştı. İlk oyunda Mutancana yemeğini hazırlayan yarışmacılar, seçim oyununda en iyi yaratıcı tabağı hazırlayan, MasterChef Türkiye ana kadrosuna giren 14. yarışmacı olmayı başardı? Peki, MasterChef’te kim kazandı, kim seçildi? İşte MasterChef Türkiye’de günün birincisi…

Yayınlanma Tarihi: 16.08.2020 00:23
Değiştirme Tarihi: 16.08.2020 00:45

Ekranların lezzet, eğlence ve rekabet dolu yarışması MasterChef Türkiye’de heyecan devam ediyor. Masterchef jürileri, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'ya Son 16’yı belirlemek için en iyi tabağı sunan kişiyi seçmeye çalışıyor. Bu akşam, 15 Ağustos Cumartesi günü, MasterChef’in 26. bölümünde ana kadroya giren 14. yarışmacı belirlendi. İlk turda klasik yemek oyununda Mutancana yemeğini en iyi hazırlayanlar seçildi. Sonraki turda ise en iyi yaratıcı tabağı hazırlayan isim, gecenin kazanan ismi oldu ve MasterChef yeni sezonda yarışmaya hak kazandı. İşte MasterChef Türkiye’de günün birincisi ve son bölümde yaşananlar…

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE BU AKŞAM KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam yarışmacılar, ilk olarak Mutancana yemeğini yaptı. Yemeğin hazırlanması için verilen süre ise 30 dakikadır. Bu yemeği en iyi hazırlayanlar; Çağla, Büşra, Celal, Arem ve Ebru oldu.

Seçim oyununa kalan bu yarışmacılar, ana ürünün “işkembe” olduğu yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştı. Yarışmacılara, işkembenin ana karakter olduğu yaratıcı yemeği yapmak için verilen süre ise 30 dakika idi. Tabak çıkaramayan Ebru değerlendirme dışı kaldı. Şeflerin açıkladığı karara göre gecenin en zayıf tabağı Arem’e ait olurken onu takip eden ise Büşra oldu. Böylece bu oyunda son ikiye Çağla ile Celal kaldı. Bu iki isim arasından ise önlüğü kapan ve MasterChef Türkiye 14. yarışmacısı olan isim Celal Sarıgül oldu.

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACISI CELAL SARIGÜL KİMDİR?

Celal Sarıgül, 26 yaşında. Aşçı. Kıbrıs'ta Mutfak Sanatları okuyan Celal Sarıgül, yarışmaya da Kıbrıs'tan katılıyor. Oteller ve restoranlarda altı senedir aşçılık yaptığını söyledi. MasterChef'in hayali olduğunu ve buraya kalıcı olmak için geldiğini de söyledi.

MasterChef Türkiye'de Mehmet Şef, yarışmacının hızını görmek için Danilo şefi müşteri olduğunu ve sipariş verdiğini söyleyerek bir mizansen ortaya koydular. İzleyenleri güldüren bu anlar, Celal Sarıgül için tam bir MasterChef sınavı oldu. Celal Sarıgül, restoranlarda baskı altında çalıştığını ve bu olayın kendisini daha çok motive ettiğini belirtti.

Celal Sarıgül, Cafe De Paris Soslu Bonfile yaparak çıktığı MasterChef 2020 ilk turunda üç şeften de evet oyu almayı başardı ve ikinci tura çıktı.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE SON 16’YA KİMLER KALMIŞTI?

Masterchef Türkiye’de final turu ile birlikte ana kadroya seçilen yarışmacıları belli olmaya başladı. İlk grupta yer alan 14 kişiden MasterChef ana kadrosuna Serhat, Duygu, Özgül, Emir, Ayyüce, Sedat, Esra ve Furkan seçilmişti.

Geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan MasterChef final turu 2. grubundan ana kadroya ise şu ana kadar Barbaros, Tanya, Berk, Eray ve Uğur seçildi. Bu grupta yer alan Dilara Türüt, MasterChef’ten kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldı.