MasterChef’te kim kazandı? 14 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye ana kadrosuna kim seçildi? Diskalifiye şoku!

MasterChef Türkiye’de ana kadroya bu akşam kim girecek merak ediliyordu. 14 Ağustos Cuma günü MasterChef’in 25. bölümü ekrana geldi. Final turunun ikinci grubunda Dilara Türüt’ün yarışmadan çekilmesi ile kalan 9 kişi, günün birincisi olmak için yarıştı. Yaratıcılık oyununda diskalifiye şoku yaşandı. İki elemeli oyunlar sonrasında günün en iyi tabağını hazırlayan yarışmacı, MasterChef Türkiye ana kadrosuna girmeyi başardı? Peki, MasterChef’te kim kazandı, kim seçildi? İşte MasterChef yarışmacıları 2020…

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 00:28
Değiştirme Tarihi: 15.08.2020 00:28
MasterChef’te kim kazandı? 14 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye ana kadrosuna kim seçildi? Diskalifiye şoku!

Ekranların lezzet, eğlence ve rekabet dolu yarışması MasterChef Türkiye’de heyecan devam ediyor. Masterchef jürileri, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'ya Son 16’yı belirlemek için en iyi tabağı sunan kişiyi seçmeye çalışıyor. Bu akşam, 14 Ağustos Cuma günü, MasterChef’in 25. bölümünde ana kadroya giren 13. yarışmacı belirlendi. İlk turda klasik yemeği en iyi hazırlayan beş yarışmacı seçildi. Sonraki turda ise en iyi yaratıcı tabağı hazırlayan isim, gecenin kazanan ismi oldu ve MasterChef yeni sezonda yarışmaya hak kazandı. Bir yarışmacı ise diskalifiye olma tehlikesi yaşadı. İşte MasterChef Türkiye’de günün birincisi ve son bölümde yaşananlar…

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE BU AKŞAM KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam yarışmacılar, ilk olarak Quiche Lorraine yaptı. Bu yemeği en iyi hazırlayan beş yarışmacı; Uğur, Ebru, Arem, Gülşah ve Celal oldu.

Son altıya kalan bu yarışmacılar, ana ürünün “fındık” olduğu yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştı. Yarışmacılar, taze fındığın ana ürün olduğu yaratıcı yemeği yapmak için verilen süre ise 40 dakika idi. Bu akşam, yaratıcılık oyunda en zayıf tabağın Celal’e ait olduğu açıklandı. Celal, yemeği yaparken tadım kaşığını birden fazla kullanması ona pahalıya patladı. Bu turda son ikiye ise Uğur ile Ebru kaldı. Bu iki isim arasından ise önlüğü kapan ve MasterChef Türkiye 13. Yarışmacısı olan

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE SON 16’YA KİMLER KALMIŞTI?

Masterchef Türkiye’de final turu ile birlikte ana kadroya seçilen yarışmacıları belli olmaya başladı. İlk grupta yer alan 14 kişiden MasterChef ana kadrosuna Serhat, Duygu, Özgül, Emir, Ayyüce, Sedat, Esra ve Furkan seçilmişti.

Geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan MasterChef final turu 2. grubundan ana kadroya ise şu ana kadar Barbaros, Tanya, Berk, Eray seçildiler. Bu grupta yer alan Dilara Türüt, MasterChef son bölümde kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldı.

DİSKALİFİYE ŞOKU!

MasterChef Türkiye’de yaratıcılık oyunu sırasında yine “tadım kaşığı” krizi ortaya çıktı. Bir yarışmacının tadım kaşığı ile iki kez hazırladığı sos tattığı tespit edildi. Bu yarışmacı Celal idi. Mehmet şef, bu olay sonrasında yarışmacının sos olmadan devam etmesine izin verdi. Celal, tasarladığı yemeği o şekilde sunmak zorunda kaldı.

MEHMET ŞEF’TEN YARIŞMACILARA SERT UYARI!

İlk turda tadım sonrasında Mehmet şef, yarışmacıları uyardı. Mehmet şef “Bir konuda uyarmak isterim ki… Yukarıda dört tane arkadaşımız var. 4 arkadaş daha alacağız da bazı arkadaşların rahatlığı ve eğlencesi beni rahatsız ediyor, kuşkulandırıyor. Yeterli motive görmüyoruz çünkü yemeğin kötü dediğimiz arkadaşlar, bizden bir saniye sonra kahkaha atmaya başlıyorlar.” sözleri ile yarışmacıları kalan günlerde daha ciddi olmaları yönünde ikaz etti.