MasterChef’te kim elendi, dokunulmazlığı kim kazandı? 29 Kasım 2020 MasterChef Türkiye eleme gecesi

Ekranların en heyecanlı yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam bir kişi hayallerine veda etti. 29 Kasım Pazar günü MasterChef 2020’de 15. haftanın son gününde ekrana gelen eleme gecesinde önce son dokunulmazlık oyunu oynandı. Sonrasında ise üçüncü eleme adayı belli oldu. Böylece MasterChef’te haftanın eleme adayları belirlenmiş oldu. Gecenin sonunda eleme adayları ile oynanacak eleme oyunu ile MasterChef’te elenen kim olacak şimdiden merak ediliyordu. Peki, MasterChef 110. bölümde dokunulmazlık oyununu bu akşam kim kazandı? Son eleme adayı kim oldu? MasterChef’te kim elendi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 29.11.2020 16:55
Değiştirme Tarihi: 30.11.2020 00:44

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam heyecan dorukta idi. MasterChef 2020’nin on beşinci haftasında Mavi takım ile Kırmızı takım arasında son kez dokunulmazlık oyunu oynandı. Tayland mutfağından yemeklerin yapıldığı dokunulmazlık oyunu sonrasında üçüncü eleme adayı da belli oldu. 29 Kasım Pazar günü MasterChef 110. bölümde merakla beklenen eleme oyunu sonucunda bir kişi MasterChef’ten elendi. Bu akşam kimin eleneceği, kimin veda edeceği tam bir merak konusuydu… İşte MasterChef Türkiye eleme gecesine dair tüm detaylar...

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’in 110. bölümünde dokunulmazlık oyunu konsepti Tayland mutfağı oldu. Şefler, oyun öncesinde yapılacak yemekleri açıkladı. İşte günün menüsü;

Tayland mutfağı

1 - Tom Kha Kai

2 - Money Bag

3 - Karidesli Pad Thai

4 - Beef Masaman Curry

5 - Mango sticky Rice

Şefler, bu yemeklerin yapılması için takımlara bir saat süre verdi. Sürenin bitiminde şefler, tadım yaptıktan sonra hangi yemekte hangi takım daha başarılı açıkladı. Buna göre Mavi takım üç yemekte, Kırmızı takım iki yemekte daha iyi olduğu belirlendi. Bunun sonucunda haftanın 3. dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa yeniden girdi. Bu oyunda şefler, yarışmacılara pekmez verdi ve yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bir dakika düşünme, üç dakika market alışverişi süresi verilen oyunda yemeğin yapılması için 40 dakika süre tanındı. Sefa, eleme adayı olması nedeniyle bu oyunda yer almadı. Oyun sonrasında şefler ilk olarak en zayıf tabağı açıkladı. Buna göre bireysel dokunulmazlık oyununda Eray'ın yaptığı yemek üçüncü oldu. Gecenin en iyi tabağını çıkaran Emir ise bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı oldu.

HAFTANIN 3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda oylama Eray ile Barbaros için yapıldı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir ve eleme adayı Sefa, oylama dışında kaldı. Oylamada Eray ve Barbaros'un isimler ikişer kez yazıldı. Bu yüzden kimin eleme potasına gireceğine takım kaptanı olan Sefa karar verdi. Sefa'nın seçimi ise Barbaros'tan yana oldu. Böylece MasterChef'te haftanın 3. eleme adayı Barbaros oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef 2020’de bu akşam haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Kaybeden takımda yapılacak oylama ile son eleme adayı da belli oldu. Gecenin finalinde ise eleme adayları arasında eleme oyunu oynanacaktı. Bu sırada şefler, Barbaros ile Sefa'nın yukarı çıkmasını, Uğur'un ise öne gelmesini rica etti. Somer şef "Sosyal medyada çıkan haberleri hepimiz biliyoruz. Bunun üzerine yarışmaya devam etmenin uygun olmayacağına karar aldık. Fakat senin de bu konudaki görüşlerini duymak isteriz" dedi.

Masterchef Uğur " Öncelikle bu sebepten dolayı karşınıza gelmek ve buradan ayrılıyor olmak hiç istemediğim bir olaydı. 2012'de sosyal medyaya başladığımda ailevi problemler yaşamıştım. Ve herkese saldırgan oldum. Ve çok fazla ağzımdan küfür çıktı. Fakat seneler geçtikte bundan pişman oldum. Öncelikle sizlerden, Acunn Medya'dan ve tüm insanlardan çok özür diliyorum." dedi.

15. HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef Türkiye’de bu hafta Ebru ile Sefa’nın kurduğu Mavi takım ve Kırmızı takım dokunulmazlık mücadelesi verdi. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazanmıştı. Kaybeden Mavi takımda yapılan oylamada Uğur, eleme potasına giren ilk isim oldu. İkinci dokunulmazlık oyununu ise Kırmızı takım kazandı. Sonrasında Mavi takımda yapılan oylama ile haftanın ikinci eleme adayı Sefa oldu. Bu akşam yapılacak dokunulmazlık oyunu sonrasında yapılacak oylama ile 3. eleme adayı belli olacak.