MasterChef’te kim elendi? Uğur mu Ayyüce mi? 22 Kasım MasterChef Türkiye’de son dokunulmazlığı kim kazandı?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam üçüncü dokunulmazlık oyunu sonrasında veda eden isim belli oldu. 22 Kasım Pazar akşamı MasterChef Türkiye’nin 105. yeni bölümü ekrana geldi. MasterChef 2020’nin 14. Haftasında Barbaros ile Serhat kaptan olmuş ve kurdukları takımlar arasında üç takım oyunu oynanmıştı. Biri ödül ikisi dokunulmazlık olan bu oyunları mavi takım kazanmıştı. Bu akşam Kırmızı takım açısında çok kritik bir dokunulmazlık oyunu oynandı. Heyecanın dorukta olacağı bölümde dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın son eleme adayı belli oldu. Üç yarışmacı arasında oynanan eleme oyunu ile MasterChef’e veda eden isim belli oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam kim elendi, Ayyüce mi Uğur mu? 3. Dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2020 00:17
Değiştirme Tarihi: 23.11.2020 00:51

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen, her bölümü ile ayrı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam elenen isim belli oldu. Böylece bu sezonun son sekiz ismi ortaya çıktı. Haftanın son gününde Mavi takım ve Kırmızı takım, Azerbaycan mutfağından yemekler yaparak dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. 22 Kasım Pazar MasterChef 105. bölümde dokunulmazlığı kaybeden takımdan çıkacak son eleme adayı ile haftanın eleme adayları belli oldu. Bu üç yarışmacı ile yapılacak eleme oyunu ile de MasterChef 2020’ye veda eden isim açıklandı. Peki, MasterChef’te kim elendi? MasterChef Türkiye’de 3. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? MasterChef yeni bölüm dokunulmazlık, bireysel dokunulmazlık ve eleme oyunu detayları...

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan dokunulmazlık oyunu menüsü Azerbaycan mutfağı oldu. Kardeş ülke Azerbaycan'ın en sevilen beş yemeğini takımların yapması için verilen süre bir saat idi. İki takım da çok kritik dokunulmazlığı kazanmak için yemekleri en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı ve şeflerin beğenisine sundu. Sonrasında şefler, tadım yaptılar.

Azeri Mutfağı menü
- Dovga çorba: Mavi takım
- Şah pilavı: Kırmızı takım
- Gürze: Mavi takım
- Sazan Levengi: Kırmızı takım
- Şekerbura: Kırmızı takım

Şefler, tadım yaptıktan hangi yemekte hangi takımın yaptığı yemek daha başarılı açıkladı. Buna göre Kırmızı takım, beş yemekten üçünde daha başarılı olduğu için dokunulmazlık oyununu kazandı. Böylece, bu haftada ilk galibiyetini almış oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Bu hafta ilk yenilgisini alan ve bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Yarışmacılara, ana ürün olarak yer elması verildi ve yaratıcı bir yemek yapmaları için 40 dakika süre verildi. Bir dakika düşünme süresi ve 3 dakikalık market alışverişi sonrasında yarışmacılar, en iyi yaratıcı yemeği yapmak için çalışmaya başladılar. Süre sonunda beş isimden şeflerin en çok beğendiği kişiler Barbaros, Emir ve Özgül oldu. Finale kalan bu üç isim arasından ise son sekize kalmayı başaran ve bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Emir oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020’DE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye 105. bölümde son olarak ekrana eleme oyunu geldi. Haftanın eleme adayları olan Ayyüce, Sefa ve Uğur'dan yapmaları istenen yemek Somer Şefin imza tabağı olan Uskumru Dolması oldu. Yarışmacılar, özellikle Somer şefin gösterdiği gibi balığın iç kısmını çıkarmada zorluk yaşadılar. Fakat süre sonunda şeflerin karşısına tamamlanmış üç tabak çıkarıldı. Şefler, tadım sonrasında eleme oyununda en iyi tabağı hazırlayan yarışmacının Sefa olduğunu açıkladı. Son ikiye kalan isimler ise Ayyüce ve Uğur oldu. Bu isimler arasından ise MasterChef'e veda eden, bu akşam MasterChef'ten elenen isim Ayyüce oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

14. haftada oynanan iki dokunulmazlık oyununu da Mavi takım kazandı. Bunun sonunda Kırmızı takım, oylama yapmak zorunda kaldı. İlk bireysel dokunulmazlığı Eray, ikinci bireysel dokunulmazlığı Serhat kazandı. Yapılan oylama sonucunda 1. eleme adayı Uğur, 2. eleme adayı Ayyüce oldu. Bu akşam dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden takımda yapılan oylama sonucunda Sefa, son eleme adayı oldu.