MasterChef’te kim elendi, kim veda etti? 13 Aralık MasterChef 2020’de dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam eleme gecesi heyecanı yaşandı. MasterChef’in 13 Aralık Pazar tarihli 120. bölümünde sezonun son takım oyunu ekrana geldi. Mavi takım ve Kırmızı takım, son kez dokunulmazlık için karşı karşıya geldi. Oyunu kaybeden takıma göre haftanın son eleme adayı belli oldu. Böylece üç yarışmacı arasında oynanan eleme oyunu sonrasında MasterChef’e veda eden isim ortaya çıktı. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? MasterChef Türkiye’den kim elendi, yarışmaya kim veda etti? İşte MasterChef 2020 yeni bölüme dair detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 13.12.2020 23:41
Değiştirme Tarihi: 14.12.2020 00:53

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de haftanın 3. dokunulmazlık oyunu ve sezonun son takım oyunu oynandı. 13 Aralık Pazar akşamı MasterChef Türkiye 120. bölümde Balkan mutfağından yemekler yapıldı. Haftanın eleme adayları arasında oynanacak eleme oyunu sonucunda bir kişi hayallerine veda etti. Peki, MasterChef Türkiye’de kim elendi, kim gitti? MasterChef 2020’nin altıncısı kim oldu? Bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? MasterChef yeni bölüme dair merak edilenler, tüm gelişmeler haberimizde.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de sezonun son takım dokunulmazlık oyunu bu akşam oynanıyor. Oyun öncesinde şefler Balkan mutfağından yapılması istediği yemekleri açıkladı. Bu beş çeşit yemekten oluşan menüyü yapmaları için verilen süre bir saat oldu. Sürenin bitimiyle hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu.

Balkan Mutfağı
- Şile paprika
- Tavce gravce
- Boşnak böreği
- Tavuk büryan ( mişöriz )
- Kaymaçina

Süre sonunda şefler tadım yaptığı yemeklerde hangi takımı daha başarılı bulduğunu açıkladı. Şeflerin açıklamasına göre Kırmızı takımda son dokunulmazlığı kazandı. Böylece Özgül, Emir ve Eray MasterChef Türkiye 2020'nin son beşine kalan ilk isimler oldu.

MASTERCHEF’TEN KİM ELENDİ?

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım olunca Barbaros direkt olarak potaya girmiş oldu. Bu haftanın eleme adayları, Mavi takımdan Barbaros, Serhat ve Sefa oldu. Bu üç yarışmacı, eleme oyununda karşı karşıya geldi. Bu oyunda yarışmacılardan bir saat içinde Danilo şefin imza tabağının hazırlanması istendi. Sürenin sonunda şefler yarışmacıların hazırladığı tabakların tadımını yaptı. Ve tabağın değerlendirilmesini et, sos ve püre ağırlıklı olarak yaptıklarını açıkladılar. Buna göre gecenin en iyi tabağını hazırlayan, MasterChef 2020'nin dördüncü yarışmacısı Barbaros oldu. Eleme oyununda en zayıf tabağını hazırlayan ve MasterChef hayallerine veda eden, MasterChef'ten elenen isim Sefa oldu.

DOKUNULMAZLIK OYUNLARI VE HAFTANIN ELEME ADAYLARI

MasterChef 17. haftasında oynanan iki dokunulmazlık oyununu da Kırmızı takım kazandı. Kaybeden Mavi takımda ilk eleme adayı Sefa olurken ikinci eleme adayı da bireysel dokunulmazlık oyununu kaybeden Serhat oldu.