MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 6 Aralık 2020 MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

Sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de elenen isim bu akşam belli oldu. 6 Aralık Pazar akşamı TV8 ekranlarından büyük bir heyecanla izlenen MasterChef 115. bölümde eleme oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyununu bir kez daha kaybeden Kırmızı takımın üç yarışmacısı, eleme oyununda karşı karşıya geldi. Mehmet şefin özel tarifini en iyi şekilde hazırlamaya çalışan yarışmacılardan elenen ismi şefler oybirliği ile açıkladı. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim veda etti? MasterChef 2020’nin yedincisi kim oldu? İşte MasterChef Türkiye eleme gecesinde yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 00:19
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 00:19
MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 6 Aralık 2020 MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

TV8’in izlenme rekorları kıran yarışma programı MasterChef Türkiye’nin bu akşam eleme gecesi heyecanı yaşandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, 16. haftada son kez dokunulmazlık için karşı karşıya geldi. Sushi yapılan dokunulmazlık oyununda kaybeden Kırmızı takım olunca bireysel dokunulmazlık oynamaya gerek kalmadı ve direkt eleme oyununa geçildi. MasterChef 2020’de bir ilk olarak bir takımın yarışmacıları, haftanın eleme adayları olarak eleme oyunu oynadı. Peki, bu oyun sonrasında MasterChef’ten elenen kim oldu? MasterChef’e kim veda etti? İşte 6 Aralık 2020 MasterChef 115. bölüm eleme oyunu detayları…

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’nin 115. bölümünde eleme adayları Serhat, Eray ve Ebru eleme oyununda karşı karşıya geldi. Şefler, bu oyunda yarışmacılardan Mehmet şefin imza tabağını yapmalarını istedi. Ve bu yemeği yapmaları için yarışmacılara tanınan süre 45 dakika oldu. Bu zorlu tabağı hazırlamak için yarışmacılar tüm hünerlerini ortaya koydu ve en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Verilen sürenin sonunda şefler, ilk olarak tabaklamaya baktı. Sonrasında eksik ürün var mı diye kontrol edildi. Yapılan bu incelemeler sonrasında MasterChef’ten elenen isim Ebru oldu.

SON DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam oynanan 3. dokunulmazlık oyunu yarı yarıya yaratıcılık oyunu şeklinde geçti. Şefler, yarışmacılardan bir saat içinde üçer adet olmak üzere 12 çeşit sushi yapmalarını istedi. Bu süre sonunda hazırlanan 36 parça sushi tabağını şefler beş kategoride değerlendirdi.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’nin 16. haftasında üç dokunulmazlık oyununu da Mavi takım kaybetti. Tüm dokunulmazlıkları kaybeden Kırmızı takımda ilk olarak Ebru, sonrasında Serhat eleme adayı oldu. Bu akşam ise son dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Bunun sonucunda Kırmızı takımdan son olarak Eray, eleme potasına girdi.