MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 29 Kasım 2020 MasterChef Türkiye’ye veda eden isim kim oldu?

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de kim elendi belli oldu. 29 Kasım Pazar günü MasterChef 110. bölümde Mavi takım ve Kırmızı takım, son dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. MasterChef 2020 eleme gecesinde dokunulmazlığı kaybeden takımdan 3. eleme adayı çıktı. Haftanın eleme adayları arasından yarışmaya veda eden ismi MasterChef jürisi açıkladı. Peki, MasterChef’te kim elendi? İşte bu akşam MasterChef Türkiye’ye veda eden isim ve detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2020 01:10
Değiştirme Tarihi: 30.11.2020 01:10
MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 29 Kasım 2020 MasterChef Türkiye’ye veda eden isim kim oldu?

TV8’in sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam kim veda edecek merak ediliyordu. Heyecanla izlenen MasterChef 110. bölümde takımlar son kez dokunulmazlık oyunu oynadı. Tayland mutfağından oluşan menüyü daha iyi yapan takım, dokunulmazlığı kazanırken kaybeden takımda oylama sonucunda son eleme adayı belli oldu. MasterChef’in 29 Kasım Pazar bölümünde şefler, yarışmadan elenen ismi açıkladı. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim gitti? Haftanın eleme adayları kimler oldu? İşte MasterChef 110. Bölüme dair detaylar…

BU AKŞAM DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te bu hafta Mavi takım ve Kırmızı takım arasında kıyasıya bir dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. İki dokunulmazlık oyununda birer galibiyeti olan iki takım, bu akşam son kez karşı karşıya geldi. Şeflerin takımlardan istediği yemekler Tayland mutfağından idi. Ve bu yemekleri yapmaları için bir saat süre verildi. Takımlar, yaptıkları yemeklerin şeflerin beğenisine sundu. Sonrasında şefler, hangi takımın yemeklerinin daha iyi olduğunu açıkladı. Buna göre Mavi takım, üç yemekte daha başarıl olunca bu akşam dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef 2020’nin bu haftasında üç dokunulmazlık oyununda Mavi takım 2 kez, Kırmızı takım bir kez galip geldi. Bunun sonucunda Mavi takımdan Uğur, Kırmızı takımdan ise Sefa ve Barbaros oylama sonucunda eleme potasına girdi.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de eleme adayları belli olduktan sonra gözler eleme oyununa çevrildi. Haftanın eleme adayları Uğur, Sefa ve Barbaros tezgahların arkasına geçti. Fakat şefler, Sefa ile Barbaros’un yukarı çıkmasını, Uğur’un ise öne gelmesini rica etti. Somer şef, Uğur’un sosyal medyadan yaptığı talihsiz açıklamalarından dolayı MasterChef Türkiye’ye devam etmesinin uygun olmadığına karar verdiklerini açıkladı. Uğur, yaptığı bu paylaşımlar nedenle MasterChef’ten diskalifiye edildi.