MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 23 Ağustos MasterChef Türkiye 2020’ye veda eden isim kim oldu?

MasterChef kim elendi belli oldu. Ekranların en çok izlenen programı olan MasterChef Türkiye’nin üçüncü sezonunda ilk haftanın elemesi bu akşam yapıldı. Hafta başında oluşturulan Kırmızı takım ve Mavi takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynanmış ve altı eleme adayı çıkarılmıştı. 23 Ağustos Pazar MasterChef 2020’nin 34. bölümünde iki aşamalı eleme oyunu oynandı. İlk oyunda en zayıf tabağı hazırlayan üç kişi, final eleme oyunu oynadı. Bu oyun sonrasında MasterChef’e veda eden isim belli oldu. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim gitti? MasterChef Türkiye 2020’de ilk elenen isim kim oldu? İşte MasterChef’te bu akşam yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 24.08.2020 00:15
Değiştirme Tarihi: 24.08.2020 00:53

Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de ilk elenen isim bu akşam belli oldu. final turu sonrasında ana kadroya kalan yarışmacılar, hafta başında kaptanlık mücadelesi vermiş ve Mavi takım ile Kırmızı takım kadroları oluşturulmuştu. Bu iki takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. İki kez dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımdan 4, Mavi takımdan da iki yarışmacı eleme adayı oldu. 23 Ağustos Pazar günü MasterChef’in 34. bölümünde bu altı yarışmacı arasında eleme oyunu oynandı. İki aşamalı oyun sonrasında gecenin en zayıf tabağını hazırlayan yarışmacı, MasterChef Türkiye’ye veda etti. Peki, MasterChef’te kim elendi? İşte MasterChef 2020’de sezonun ilk elenen yarışmacısı ve eleme oyunu detayları…

MASTERCHEF TÜRKİYE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de Mavi takım ile Kırmızı takım kadroları Pazartesi günü belirlenmişti. Bu iki takım, bu hafta üç dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. İlk dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda eleme adayları Celal ve Sedat oldu. İkinci dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takımda eleme potasına giden isimler ise Eray ve Esra oldu. Son dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda ise eleme adayları Ayyüce ve Duygu oldu. Böylece, haftanın eleme adayları Celal, Sedat, Eray, Esra, Ayyüce ve Duygu oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef 2020’de bu akşam eleme oyunu iki aşamalı yapıldı. İlk oyunda üç yarışmacı MasterChef’te kalırken diğer üç yarışmacı final oyunu oynadı. İlk turda yarışmacılara verilen ana ürün ile yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Bu oyunda en başarılı üç tabağı çıkaran isimler Eray, Duygu ve Ayyüce oldu. Bu turda en başarılı tabağı hazırlayan Eray oldu. Onu sırasıyla Duygu ve Ayyüce takip etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TÜRKİYE’YE VEDA EDEN İSİM

MasterChef Türkiye’de final eleme oyununa kalan isimler ise Esra, Sedat ve Celal oldu. Bu yarışmacılar, verilen süre içinde en iyi Ciğer Sarma tabağı çıkarmaya çalıştı. Bu yemeği hazırlamak için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre sonunda şefler ilk olarak en başarılı tabağı açıkladı. Celal, eleme gecesi final oyununda daha iyi tabak çıkardı ve MasterChef Türkiye 2020'de yoluna devam etti. Son iki isim arasından ise tabağı daha zayıf olan Sedat, MasterChef Türkiye'ye veda etti.

CELAL ÇEKİLMEK İSTEDİ, MEHMET ŞEF TEPKİ GÖSTERDİ!

MasterChef 2020 eleme gecesinde Celal’in Mehmet şef çekilmek istediği söylemesi şaşkınlık yarattı. Celal, rakiplerinin çok iyi olduğunu ve kendini veremediğini ifade etti. Mehmet şef, Celal’in bu isteğine karşı “Yok öyle bir şey, sonuna kadar mücadele etmek zorundasın. Ben senin yerinde olsam buradan çarpışa çarpışa gitmek isterim. Çekilirsen bunu kimseye izah edemezsin” dedi. Celal, Mehmet şefin sözleri sonrasında sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

AYYÜCE VE DUYGU ARASINDA GERGİNLİK

MasterChef’in dün akşam ekrana gelen bölümünde takım oylaması yapan yarışmacılar elemeye çıkacak ikinci ismi belirlemek için oy kullandı. Toplu oylarda Uğur ve Duygu 5'er oy aldı. Son sözü söyleyen takım kaptanı Ayyüce, eleme potasına girecek ikinci ismi de Duygu olarak belirledi. Eleme potasına giren Duygu’nun tepkisi ise sert olmuştu. İlk günden bu yana birbirlerine çok yakın olan iki yarışmacı arasında oluşan gerilim bu akşam da devam etti. Sırtımdan bıçaklandım diyen Duygu “Ben kendisiyle konuşmak, diyaloga girmek istemiyorum. Burası bir arkadaşlık yarışması değil. Ayyüce’yi burada tanıdım, burada bırakıyorum. “ söyledi. Bu sözler sonrasında Ayyüce “Bir insanı tanımak için onu kırmak gerekir diye bir söz duymuştum. Ben Duygu’yu kırdıktan sonra ben Duygu’dan yeni bir insanla tanıştım. Burada söylenmeyecek sözler duydum. Bizim arkadaşlığımız bitti.” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.